Дорогі земляки! Український народ 22 січня щорічно відзначає День Соборності України. Цей день, особливо в період, коли наші захисники зі зброєю відстоюють суверенітет держави, нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а відтак і те , що у нас єдина держава і ми - єдиний народ! Чи не символічно, що саме по завершенню величних церковних свят, традиційних для нашого народу, 99 років тому відбулась віковічна подія – 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об'єдналися в самостійну соборну державу. Нехай же наша державницька діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу. Зичу всім громадянам України здоров’я і злагоди, сил та натхнення! Хай воля та завзяття згуртовують нас для здійснення всіх планів та задумів – процвітання соборної незалежної могутньої європейської України, надійної запоруки щасливого життя її народу! Хай береже нас Господь! А свята йорданська вода зціляє й об'єднує наші душі, примножує достаток у кожному домі, засіває щастя при міцному здоров'ї на многії-многії літа. Миру вам і Божої Благодаті!

Дорогі земляки. Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та світлим Святом Різдва Христового! З наближенням улюблених зимових свят серце переповнюється приємним теплом. Цим теплом хочеться поділитись з друзями, зігріти ним близьких. Щире дружнє слово, душевна зустріч, теплі обійми – найкращий подарунок в такі дні, найцінніше, що є у святі. Напередодні Нового Року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов’язково здійсняться. Ми зустрічаємо 2018 рік з надією на кращі часи, з вірою у щасливе майбутнє. Сподіваємось, що Новий рік буде благодатним для України і для кожного з нас, принесе стабільність і впевненість у завтрашньому дні. Тож нехай прийдешній рік виправдає Ваші самі добрі надії і прагнення, принесе достаток і добробут Вашим сім’ям. Нехай чарівні новорічні дзвони і різдвяні колядки наповнять Вашу оселю сміхом і радістю, принесуть усім мир, добро і злагоду. Нехай кожен день Нового року додає Вам нові сили, натхнення та оптимізм, повниться цікавими справами, надихає на нові звершення, приносить щастя йблагодать. Благополуччя Вам, міцного здоров’я, щедрої долі, довгих літ життя! З Новим Роком та Різдвом Христовим! Віктор Ілаш, голова районної ради

Шановні працівники архівних установ! Щиро вітаю вас із професійним святом! Це свято є проявом шани та поваги з боку держави до всіх, хто дбайливо зберігає сторінки тисячолітньої писемної історії українського народу. Архіви – невід'ємний інститут будь-якої держави, який зберігає історичну пам'ять нації, є запорукою її самоусвідомлення та розвитку. Діяльність працівників архівних установ надзвичайно важлива для всього суспільства. Саме ви продовжуєте вік документів, зберігаючи їх для наших нащадків, чим сприяєте пізнанню історії та усвідомленню людського буття. Переконаний, що професіоналізм архівістів, усвідомлення високої відповідальності перед минулим, сьогоденням і майбуттям будуть і надалі запорукою дбайливого збереження та примноження культурних цінностей і документальної пам'яті українського народу. Тож нехай у ці зимові передноворічні дні ваші серця сповняться оптимізмом, натхненням на здійснення планів і задумів, вірою в день прийдешній. Бажаю вам здоров’я, родинного тепла, благополуччя, святкового настрою і нових трудових звершень на благо і добробут нашої країни.

Шановні працівники енергетичної галузі! Щиро вітаю вас з професійним святом! День енергетика – це один із найсвітліших в прямому сенсі слова свят у році. Складно перебільшити значення енергетики в нашому житті, адже від неї залежить життєздатність всіх інших галузей економіки і комфорт, тепло і світло в будинках безлічі людей. День енергетика – це свято людей, хто присвятив своє життя створенню і обслуговуванню енергетичного комплексу країни, для кого слова «тепло» і «світло» це ціла епоха. Тож нехай усвідомлення значимості вашої професії, відповідальності, що пов’язана з нею, надає невичерпних сил та наснаги, надихає на нові трудові звершення. З нагоди професійного свята бажаю вам нових творчих злетів і здобутків, стабільної частоти в електромережах. Нехай мудрість та наснага енергетиків і в подальшому примножує могутність нашої незалежної держави! Зичу великого людського щастя, добра і достатку вам і вашим родинам!

Щороку 19 грудня своє професійне свято відзначають адвокати. З цього приводу служителі правозахисної інституції традиційно отримують привітання не тільки від колег, але і від представників влади. Сучасний розвиток України як демократичної, соціальної, правової держави неможливий без належного функціонування правових інститутів, діяльність яких спрямована на захист прав і свобод людини. Одним з таких інститутів є адвокатура. Саме від професії адвоката залежать інколи долі багатьох людей, а подекуди й держави. Адвокат завжди виконує складну, але благородну місію, яка вимагає відповідного рівня освіченості та моральних якостей. Адвокатура завжди має бути показником гуманності, демократії і прогресу, а її представники своїм авторитетом повинні впливати на формування рівня правової культури в державі. Тож з нагоди цього свята дозвольте побажати вам, лицарі права, мужності, мудрості, витримки у відстоюванні справедливості, неупередженості і непохитності, щастя, здоров’я, родинного тепла та благополуччя, натхнення та успіхів у вашій нелегкій справі забезпечення правопорядку в незалежній Україні. Нехай здійсняться найзаповітніші ваші мрії. Хай у ваших оселях завжди буде мир та злагода!

Шановні працівники державної виконавчої служби, від усього серця та щиро вітаю з Вашим професійним святом днем працівника Державної виконавчої служби, яке відзначається щорічно 17 грудня. Роль державного виконавця складна, і разом з цим, відповідальна, оскільки потребує виняткового професіоналізму та надзвичайної відданості справі. Від компетентності, сумлінності та неупередженості державних виконавців залежить своєчасність і повнота виконання судових рішень, а відтак – забезпечення дотримання прав та свобод громадян. Переконаний, що всі працівники державної виконавчої служби цілковито усвідомлюють відповідальність, що за професійною складовою на них покладена, тому й надалі гідно служитимуть інтересам України та її громадян. Бажаю Вам і Вашим родинам щастя, міцного здоров’я, життєвих гараздів, благополуччя, добробуту та успіху.

Шановні судді та працівники судових установ України! Щорічно 15 грудня Україна відзначає День працівників суду. З нагоди професійного свята прийміть мої вітання і побажання добра, професійних перемог і нових досягнень! Щодня до суду звертаються тисячі громадян, які потребують ефективного захисту своїх прав та інтересів. І саме суд є тим органом, що забезпечує гарантії такого захисту. На суддів і працівників апарату покладається величезна відповідальність за організацію належного доступу до правосуддя і, власне, функціонування суду. Вірю, що високий професіоналізм, вірність ідеалам Правди і Справедливості, мудрість та відповідальність за долю кожної людини завжди будуть незаперечними заповідями вашої роботи. Тож нехай виваженість у прийнятті рішень, а також людяність і толерантність, будуть винагородженні повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті їх конституційних прав і свобод, а кожен наступний день повниться плідним змістом і наближає Вас до високої мети — утвердження верховенства права та справедливості в нашій державі через незалежний і справедливий суд. Щиро зичу Вам і Вашим родинам здоров’я, добробуту, щастя й удачі, життєвої наснаги та нових здобутків у професійній діяльності в ім’я процвітання нашої України. Зі святом Вас!

7 грудня - День місцевого самоврядування " Немає щастя без свободи, свободи без самоврядування, самоврядування - без конституційності, конституційності - без моралі, й жодного з цих великих благ - без сталості й ладу." Клінтон Россистор -американський політолог На міжнародному рівні основні принципи місцевого самоврядування визначають Європейська хартія місцевого самоврядування (1985 рік) та Всесвітня Декларація місцевого самоврядування (1985 рік). Отож Європейська хартія місцевого самоврядування встановлює, що “Місцеве самоврядування означає право і спроможність органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання та управління суттєвою часткою публічних справ, під власну відповідальність, в інтересах місцевого населення.” Іншими словами місцеве самоврядування– це коли мешканці в містах, селах, селищах самі господарюють у себе вдома. Люди обирають місцеві ради та їх голів. Їх і вповноважують вирішувати більшість важливих питань.Органи місцевого самоврядування повинні відповідати за шкільну і дошкільну освіту, охорону здоров’я первинного рівня (поліклініки, ФАПи), заклади культури, благоустрій – освітлення вулиць, стан доріг, прибирання, громадський порядок і багато інших, важливих повсякденних питань.Для того аби право керувати своїм життям стало реальним для простих громадян, вся система місцевого самоврядування має бути побудована знизу вгору, а не спущена згори «вищою милістю» держчиновників. Усім нам хочеться, щоб наших дітей навчали гідні вчителі, а в лікарні працювали кваліфіковані лікарі. Щоб у школі й лікарні не протікали дахи і було в наявності все необхідне обладнання. Аби будинки та дороги були відремонтовані. Тому органи самоврядування і виконавчої влади у тісній співпраці повинні сконцентрувати свої зусилля на розв'язанні соціальних та економічних проблем, вирішення котрих дасть змогу значно поліпшити добробут людей. А це можливо за однієї умови – дотримання принципів реального народовладдя, тобто – при спільній, ефективній роботі влади і громади. У взаємодії сила і районного депутатського корпусу! День місцевого самоврядування це подія, що не лише яскраво підтверджує активну участь широких мас населення в управлінні державою, високу роль самоврядності як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління в суспільстві, а й возвеличує чесну й самовіддану працю сільських, селищних голів, депутатів і працівників виконавчих апаратів місцевих рад. Хотілося б від усього серця побажати усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси, міцного здоров’я, щастя і непохитної віри у щасливе майбутнє рідної Кельменеччини та України. Нехай день 7 грудня об’єднає нас у спільному прагненні зробити наші селища, села і всю Україну щасливими й багатими. Нехай цей урочистий день додасть усім вам сил і наснаги на добрі справи, впевненості у майбутньому нашої держави, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя Українського народу. Щастя усім кельменчанам, добробуту, всіляких земних гараздів! Голова Кельменецької районної ради Віктор Ілаш

Шановні працівники Збройних Сил України таветерани військової служби! Щиро вітаю вас ізпрофесійним святом— Днем Збройних Сил України! Це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою, а також це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Переконаний, що Збройні Сили України й надалі надійно стоятимуть на варті незалежності та територіальної цілісності України. Уцей святковий день бажаю всім вам тавашим сім’ям доброго здоров’я, миру ізлагоди, нових значних звершень усправі служіння Українському народові!

Сьогодні, 5 грудня в більшості країн світу відзначають Всесвітній день волонтера, слова подяки звучать на адресу тих, хто не вимагаючи винагороди, допомагає вирішувати найгостріші проблеми. У час, коли наша країна перебуває у складній ситуації саме ваша активна громадська позиція, небайдужість та невтомна праця додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Попри усі труднощі, які Українській державі доводиться долати, вражає згуртованість, патріотизм та прагнення допомогти сотень тисяч українців, адже єднання - це запорука успіху. Особлива подяка за вашу допомогу військовим, що нині перебувають у зоні АТО та переселенцям зі Сходу країни. Сердечно вдячний всім членам волонтерських рухів та організацій за невичерпну жагу приносити користь суспільству, за чуйність і незламну віру у свій народ. Ви є взірцем для майбутніх поколінь. Бажаю вам успіхів у всіх ваших починаннях, життєвих сил, будьте щасливі і наповнюйте щастям і добром життя інших людей!

Шановні працівники статистики! Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем працівників статистики! На Вашу службу покладено надзвичайну важливу та відповідальну місію - збирати інформацію про те, що відбувається в суспільстві. Й не тільки збирати, але й правильно, точно узагальнювати. Ви є першими соціальними експертами, хто, опираючись на реальні цифри й показники, відстежує, аналізує та прогнозує головні явища й тенденції в нашому житті - економічні, соціальні, демографічні та політичні. Ваші дослідження - головний орієнтир для держави, яка прагне зміцнення та розвитку. Нехай і надалі запорукою вашої успішної роботи буде високий професіоналізм, відданість справі та відповідальне ставлення до неї. Шановні працівники відділу статистики у Кельменецькому районі, прийміть щиру вдячність за сумлінну працю, добросовісне виконання професійного обов’язку. Упевнений, що статистична служба і надалі буде забезпечувати формування найсучаснішої інформаційної системи, широку доступність інформації та виступатиме потужним чинником демократизації суспільства. Бажаю Вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя та плідної праці.

Шановні працівники та ветерани органів прокуратури! Прийміть сердечні вітання з нагоди святкування вашого професійного свята! З перших днів незалежності України, ви активно втілюєте в життя принципи верховенства права, міцно стоїте на варті Закону в усіх сферах суспільного життя. Діяльність прокуратури як єдиної системи відіграє дедалі важливішу роль в утвердженні принципу верховенства права та розвитку України як демократичної правової держави. Від вас, вашої праці великою мірою залежить збереження політичної стабільності, громадянського миру та спокою, зміцнення законності та правопорядку, надійний захист суспільства і громадян від злочинності та беззаконня. Певен, що високий професіоналізм, усвідомлене почуття відповідальності допоможуть вам здобути ще більшу повагу людей, підвищити їх довіру до такої важливої державної інституції. В день професійного свята бажаю вам гідно виконувати покладені на вас завдання – захищати конституційні права та свободи нашого народу, зміцнювати законність та правопорядок. Українське суспільство вірить, що корупції та організованій злочинності ви протиставите професійність, чесність та принциповість.

Шановні аграрії! Дорогі трудівники сільського господарства! Від усього серця вітаю вас з професійним святом! День працівника сільського господарства - це свято всіх, хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і в місті щодня долучається до важливих аграрних справ. Це свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання. Ваш трудовий подвиг, служіння землі та найблагороднішій професії - хлібороба й годувальника залишаються взірцем для багатьох. Нинішнього року трудівники села, керівники та фахівці господарств, сільськогосподарських організацій, фермери доклали немало зусиль для того, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку сільськогосподарського виробництва району. Хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ваші ниви, хай втілюються в життя ваші плани, задуми та сподівання на радість вашим рідним, на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу. Хай обходять вас стороною природні стихії, а ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті та благополуччі. Спасибі вам за нелегку, але таку потрібну всім нам працю! Зі святом!

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку! Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята. Щоденно ви приходите в кожну оселю, розповідаючи про перебіг подій у світі, допомагаючи людям відчути причетність до процесів сьогодення, відкриваючи широкі можливості для людських контактів та спілкування. Бурхливий розвиток засобів комунікації та інформаційних технологій, телебачення і радіо — невід’ємна складова сучасності. Нині і у житті держави, і у житті кожної людини роль електронних засобів масової інформації та зв’язку стрімко зростає. Без них неможливий суспільний прогрес, економічне зростання, просування до європейських та світових стандартів демократії. Дякую Вам за об’єктивність, оперативність та ґрунтовність інформації, за сумлінну та наполегливу працю. Бажаю Вам невпинного професійного росту, невичерпної енергії, побільше творчих ідей, цікавих тем, натхнення, здоров’я, гарного настрою і задоволення від роботи. Нехай Ваша праця приносить Вам радість та процвітання, а також розвиток галузі зв’язку нашої країни.

Шановні працівники культури тамайстринародного мистецтва Кельменеччини! Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята — Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Без перебільшення можна стверджувати, що збереження національних традицій – запорука успішних перетворень сучасного суспільства. Культура робить людину особистістю; незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших. Ставлення до працівників культури – це індикатор суспільного благополуччя. Саме ви даруєте людям радість, несете культуру до кожного серця, кожної душі, а разом з тим своєю плідною творчою працею звеличуєте рідну Україну! Тож нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість натхнення і життєвих перемог. Хай щастить Вам усім у творчості і особистому житті. Зі святом!

Шановні працівники соціальної сфери району: Пенсійного фонду; територіального центру соціального обслуговування; управління праці та соціального захисту населення; центру зайнятості; центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; районного відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Чернівецькій області, від щирого серця вітаю вас з професійним святом - Днем працівника соціальної сфери! Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомог тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, ви робите вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського європейського суспільства. Тож нехай ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі служать людям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту людини, особливо важливий в цей нелегкий період. Сердечно бажаю вам, вашим родинам міцного здоров’я, щастя, радості, невичерпної життєвої енергії і нехай добро, зроблене вами, повертається до вас сторицею! Згадайте рядки відомого поета Івана Франка, який писав … «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим». Не будьмо байдужими до чужої біди, адже кожний із нас, навіть не будучи працівником соціальної сфери, може допомогти у вирішені проблем інших.

Шановні залізничники! Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем залізничника України! Сьогодні українська залізниця динамічно розвивається, сприяючи ефективному розвитку економіки, соціальної сфери та забезпеченню потреб населення у перевезеннях. Активно оновлюється рухомий склад, впроваджуються нові технічні рішення, орієнтовані на європейські норми і стандарти, завдяки чому відбувається входження наших сталевих магістралей до системи міжнародних транспортних коридорів. Залізничники всієї країни прикладають багато зусиль для забезпечення комфортного перевезення пасажирів або своєчасної доставки вантажів. Вони можуть працювати в умовах надзвичайних ситуацій, здійснюють охорону вантажів і безпеку руху на залізничному транспорті. У цей святковий день бажаю всім вам прихильної долі, вагомих здобутків, міцного здоров’я, миру та злагоди в родинах, невичерпної енергії, професійної удачі. Бажаю, щоб всі ваші мрії і плани рівно по рейках, шпала за шпалою доходили до кінцевої станції здійснення. Щасливого шляху, вдячних пасажирів і зеленого семафора.

Сердечно вітаю всіх водіїв, працівників автодорожнього господарства з професійним святом - Днем автомобіліста і дорожника. Автомобільний транспорт є найважливішою системою життєзабезпечення будь-якого населеного пункту. А для успішного функціонування цієї галузі неабияке значення має якість доріг, у нашому регіоні вона звичайно бажає бути кращою, але надія ще є, тому, як ми спостерігаємо за тенденцією покращення ремонту і будемо сподіватися, що потенціал буде тільки нарощуватись, і ми, в майбутньому все ж таки будемо їхати по європейських дорогах. Щиро бажаю всім працівникам автомобільного транспорту та дорожнього господарства щастя, добробуту, нових трудових здобутків, невичерпної енергії, міцного здоров’я, подальшої успішної та безаварійної роботи! Нехай світлофори будуть зеленими, дороги без аварій, пробок та без ям, а життя без проблем!

Дорогі захисники! Щиро вітаю Вас із Днем захисника України і святом Покрови Пресвятої Богородиці – світлим і радісним днем! День захисника України ми відзначаємо 14 жовтня, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет. Попри зміну часів і політичних систем, День захисника України асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині. Подвиги захисників — це та велика і велична правда історії. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина. Тож щиросердно зичу всім захисникам та їх родинам щастя, здоров’я, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля світової слави України, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди! Зі святом Вас, мужні, сильні, незламні!

Шановні працівники стандартизації та метрології! Сьогодні важко уявити собі сферу діяльності, в якій би не використовувалися складові технічного регулювання – стандартизація, метрологія, сертифікація. Вони є надійною основою захисту прав споживачів та стабільного розвитку держави. Від професійної майстерності працівників вашої галузі залежить економічна стабільність держави, інтеграція країни до європейських стандартів, вирішення найважливіших соціальних завдань. Завдяки вашій пильності, високому професіоналізму, відданості справі, яку робите, ми, споживачі, впевнені, що неякісні товари не з'являться на прилавках закладів торгівлі. Переконаний, що і надалі ваші знання та досвід сприятимуть економічному розвитку нашої країни, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції та будуть надійною запорукою належного рівня якості та безпеки життя українців. В цейсвятковий день бажаю вам творчої наснаги, плідного розвитку, успішного втілення своїх ідей, благополуччя, міцного здоров’я, щастя та радості!