Чернівецька обласна державна адміністрація придбала 10 шкільних автобусів.

Транспорт купили на умовах співфінансування. Із державного бюджету для цих потреб було виділено 16 мільйонів 732 тисячі гривень, із місцевого – 1 мільйон 859 тисяч гривень.

Нові автобуси отримали:

 • Кельменецький ліцей (Кельменецький район);
 • Веренчанська ЗОШ І-ІІІ ст. (Заставнівський район);
 • Великобудський ЗЗСО І-ІІІ ст. (Герцаївський район);
 • Старожадівський навчально-виховний комплекс (Сторожинецька ОТГ
 • Сторожинецького району);
 • Чудейський навчально-виховний комплекс (Чудейська ОТГ
 • Сторожинецького району);
 • Луковицький ЗЗСО І-ІІІ ст. (Чагорська ОТГ Глибоцького району);
 • Мілієвська ЗОШ І-ІІІ ст. імені Дмитра Загула (Вижницька ОТГ
 • Вижницького району);
 • Карапчівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів (Вашківецька ОТГ Вижницького району);
 • Білоусівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів (Сокирянський район);
 • Турятський навчально-виховний комплекс (Глибоцький район).

– Новий транспорт отримали опорні школи. Загалом за 4 роки вдалося придбати 49 шкільних автобусів. Надалі планується закупити ще 20 автобусів відповідно до переліку створення опорних навчальних закладів, – зазначила заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко.

Автобуси ISUZU придбали в акціонерного товариства «Черкаський автобус».

Директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Микола Харатін розповів, що новий транспорт прискіпливо обирали під час тендерних процедур.

– Потрібні були автобуси, які підходять для нашої місцевості, адже їздити їм доведеться і гравійними дорогами, і гірськими. Тому закупили транспорт із потужними японськими двигунами. Думаю, ці автобуси не один рік служитимуть нашим учням та педагогам, – сказав Микола Харатін.

Щороку в Чернівецькій області потребують підвезення близько 14 тисяч учнів із сільської місцевості.

Наявний автобусний парк забезпечує 80% від потреби у доправленні учасників освітнього процесу до навчального закладу. Ще 20% довозять перевізники, із якими укладено угоди.

Нині парк шкільних автобусів налічує 169 одиниць. Із них 18 перебуває у зоні проведення ООС, два повернули, але вони не підлягають ремонту. Дітей перевозять 149 автобусів.

Джерело: https://bukoda.gov.ua/new/12317

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

 • Для отримання фінансування від Фонду соціального страхування України допомог за лікарняними листками, виданими у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, страхувальники (роботодавці) мають формувати окремі заяви-розрахунки, до яких не включаються лікарняні з інших причин непрацездатності. Так, у разі подання працівниками лікарняних листків із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11», на їх підставі формується окрема заява-розрахунок, до якої необхідно включати лише зазначені листки непрацездатності. При формуванні такої заяви-розрахунку роботодавець у Додатку 1.1 у колонці 10 вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19. За лікарняними листками, виданими з інших причин, формується заява-розрахунок на загальних підставах. Нагадаємо, усі застраховані особи мають право на компенсацію від Фонду соціального страхування України втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19. Виплата такої допомоги здійснюється на підставі відповідного листка непрацездатності, її розмір становить 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу. Водночас, для медичних працівників ФССУ компенсує втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток у розмірі 100% середнього доходу. Пресслужба виконавчої дирекціїФонду соціального страхування України
 • Законом України № 540-ІХ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)” передбачено додаткові, до встановлених законодавством, доплати до заробітної плати працівникам сфери соціального захисту населення, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома).  Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року № 375 „Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни” встановлено доплату працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), у граничному розмірі до 100 відсотків заробітної плати. На виконання пункту 4 зазначеної постанови наказом Мінсоцполітики від 22 травня 2020 року № 321 затверджено відповідний перелік посад працівників надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору. Отже, тепер доплату у розмірі до 100 відсотків заробітної плати зможуть отримати: Педагог соціальний / фахівець із соціальної роботи. Фахівець із соціальної допомоги вдома. Соціальний працівник. Соціальний робітник. Фахівець з фізичної реабілітації. Практичний психолог / психолог. Персональний перелік працівників, яким встановлюється відповідна доплата, визначається керівником закладу, установи сфери соціального захисту. Зазначена доплата здійснюється за рахунок та в межах видатків місцевих бюджетів, передбачених за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів. Водночас, до цього часу в роботодавця також була можливість надавати фінансову підтримку працівникам соціальної сфери. Так, згідно наказу Міністерства  праці та соціальної  політики і Міністерства охорони здоров’я від 05.10.2005 р. № 308/519 „Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення” працівникам можуть встановлюватися граничні надбавки у розмірі 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), за складність, напруженість у роботі. Крім того, працівникам можна встановлювати доплати у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки) за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт. Джерело: https://www.msp.gov.ua
 • Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Відповідні зміни до календарного плану підготовки та проведення ЗНО оприлюднено на сайті МОН. Згідно з графіком, тестування відбудуться у такі дати: математика – 25 червня, українська мова і література – 30 червня, фізика – 2 липня, іспанська, німецька, французька мови – 6 липня, англійська мова – 7 липня, історія України – 9 липня, біологія – 13 липня, географія – 15 липня, хімія – 17 липня. Поріг “склав/не склав” та результати ЗНО визначатимуться: з математики, фізики – до 16 липня, з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 24 липня, з географії, хімії – до 28 липня. Відповідно, результати ЗНО буде розміщено на інформаційних сторінках учасників: з математики, фізики – до 17 липня, з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 25 липня, з географії, хімії – до 29 липня. Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання заплановано на 23 липня – 11 серпня. Результати додаткової сесії буде визначено і оголошено до 14 серпня. Під час тестування учні та інструктори будуть забезпечені захисними масками, а пункти проведення ЗНО – антисептиками. Нагадаємо, цьогоріч перелік уповноважених закладів вищої освіти, до яких за спрощеною процедурою можуть вступати жителі тимчасово окупованих територій Донбасу та АРК Крим (м. Севастополь), розширився до 91 університету. З них 77 ЗВО підпорядковані МОН, а 14 – МОЗ, МВС та Мінкульту. Джерело: https://mon.gov.ua/

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda