07 листопада 2019 року відбулась онлайн-нарада з представниками обласних державних адміністрацій щодо обговорення стану підготовки регіональних стратегій розвитку відповідної області на період 2021–2027 роки.

Організував нараду Мінрегіон за експертної підтримки Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою».

У заході також взяли участь представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти та інші зацікавлені сторони.

Актуальність проведення заходу обумовлена необхідністю виявлення проблемних питань підготовки регіональних стратегій розвитку та пошук шляхів їх вирішення, адже за урядовим завданням ці документи мають бути готові до 1 грудня 2019 року.

Під час наради представники Мінрегіону проінформували, що нова Методика підготовки цих стратегій передбачає урахування смарт-спеціалізацій регіонів.

Стратегії регіонального розвитку областей на період 2021-2027 роки мають бути обговорені та узгоджені з усіма зацікавленими сторонами відповідного регіону: бізнесом, науковим, громадським середовищем. Це необхідно тому, що значну частину Стратегії буде реалізовувати перш за все бізнес, а не органи влади. Тільки так можна забезпечити економічне зростання країни в цілому та конкурентоспроможність регіонів.

На думку представників Мінрегіону, важливо підготувати якісні стратегії регіонального розвитку, бо від них, планів їх реалізації та технічних завдань на проекти залежить подальше фінансування Стратегій, як з боку держави, так із боку міжнародних партнерів  та бізнесу.

Стратегії регіонального розвитку мають передбачати комплексні завдання для регіону, а не для окремих адміністративно-територіальних одиниць області.

Передбачається мінімізувати паперовий документообіг при реалізації регіональних стратегій області.

Питання забезпечення єдності та згуртованості країни також мають передбачати регіональні стратегії, що наразі передбачається проектом Державної стратегії регіонального розвитку на період 2021-2027 роки.

У Мінрегіоні наголосили також на необхідності висвітлення заходів з розробки регіональних стратегій на сайтах обласних державних адміністрацій у відповідних рубриках, і Міністерство планує моніторити ці рубрики.

Під час наради також зазначалось на важливій ролі Агенцій регіонального розвитку як інституцій, що мають бути експертно-комунікаційними хабами в регіонах для забезпечення регіонального розвитку. Якщо обласні державні адміністрації матимуть інформацію про проблеми в діяльності Агенцій регіонального розвитку, вони мають повідомляти про це Мінрегіон, який здійснює моніторинг діяльності Агенцій.

Щодо  фінансування цільових інноваційних проектів в рамках смарт-спеціалізації відповідного регіону було зазначено, що це є пріоритетом Уряду та на разі Мінрегіон шукає джерела фінансування таких проектів.

У міністерстві також нагадали про проект Закону про внесення змін до статті 24-1 Бюджетного кодексу України (щодо підвищення ефективності використання коштів державного фонду регіонального розвитку) (реєстр.№ 2202 від 02.10.2019), який зміняє порядок діяльності Державного фонду регіонального розвитку.

У підсумку наради було зазначено, що Мінрегіон скерує до Кабінету Міністрів України відповідного листа з метою формування доручення обласним державним адміністраціям активізувати роботу робочих груп з підготовки регіональних стратегій розвитку на період 2021-2027 роки із залученням усіх зацікавлених сторін.

Нагадаємо, що 5 лютого 2019 року відбулася он-лайн-нарада на якій обговорювали питання підготовки регіональних стратегій розвитку на новий програмний період 2021-2027 років з урахуванням з урахуванням підходу смарт-спеціалізації.

Зазначимо також, що проект Державної Стратегії регіонального розвитку на період 2021-2027 роки передбачає, що у найближчі роки гірські території українських Карпат будуть серед головних пріоритетів державної регіональної політики, детальніше за посиланням.

Джерело: https://rozvytok.in.ua

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  •  Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік. 280 депутатів підтримали основний фінансовий документ країни, запропонований Урядом. Вперше фінансовим документом країни не передбачено підвищення податків заради виплати зовнішніх боргів, які фактично сплачує кожен українець. При цьому в Держбюджеті-2020 закладені суттєві суми на такі пріоритети, як медицина, освіта, інфраструктура.  Так, у наступному році буде збільшено суми в бюджеті на створення програми «Спроможна школа для кращих результатів», на мотивацію та підтримку молодих учителів (введено  щорічну грошову підтримку для кожного молодого вчителя (21 тис. грн), продовження реформи «Нова українська школа», подальший розвиток навчально-практичних центрів профтехосвіти, збереження субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.   «Українці мають менше хворіти, а головне отримувати якісні, доступні медичні послуги», - переконаний Прем’єр-міністрУкраїни Олексій Гончарук. Саме тому збільшено і видатки на охорону здоров’я, найважливішими серед яких є програма медичних гарантій, яка дозволить зробити пологи, лікування інсультів, інфарктів та лікування немовлят безкоштовними для людей, а також закупівля 470 нових карет швидкої допомоги, відкриття 25 відділень екстреної допомоги, по одній у кожній області,  продовження програми «Доступні ліки», лікування українців за кордоном. «Ми гарантуємо соціальну підтримку всім, хто її потребує», - зазначив Олексій Гончарук. В кошторисі країни на 2020 рік закладено достатньо коштів на субсидії та пенсії з урахуванням індексації.  «Ми будемо більше заробляти всередині країни. Цьому сприятиме прозора приватизація, залучення інвестицій, поліпшене правове регулювання окремих ринків. А головне - рівні правила для всіх», - підкреслив Прем'єр-міністр України.  В Держбюджеті-2020 закладені кошти на інфраструктуру: ремонт та будівництво доріг, реконструкцію аеропортів, безпеку дорожнього руху. Але чи не найголовнішими залишаються обороноздатність і національна безпека України, на які в бюджеті на 2020 рік закладені безпрецедентні 5,45% ВВП. Довідково Доходи держбюджету на 2020 рік передбачено у сумі 1 093,7 млрд грн, у тому числі доходи загального фонду – 974,7 млрд грн та доходи спеціального фонду – 119  млрд гривень. Видатки - сумі 1 180,1 млрд грн, у тому числі видатки загального фонду – 1 052,2 млрд грн та видатки спеціального фонду – 127,9 млрд грн. Джерело: https://www.kmu.gov.ua
  •   Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» № 199-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року. «В Україні започатковані системні зміни щодо надання електронних послуг. Створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва – це насамперед повна прозорість, скорочення термінів надання адміністративних послуг та покращення їх якості, і, звісно, зниження корупційних ризиків», - наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, коментуючи важливість нового Закону. Законом, зокрема, передбачено створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру, що об’єднає у спільному інформаційному ресурсі всі дані про ринок будівництва. Інформація, яка міститься в базі системи (крім персональних даних), буде доступною через портал електронної системи. Для отримання адміністративних та інших передбачених законом послуг у сфері будівництва можна буде подавати документи в електронній формі, а також одержувати такі послуги в електронній формі. Крім того, за допомогою електронної системи можна буде здійснювати оплату адміністративних послуг у галузі будівництва та штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Відповідно до Закону також передбачається скорочення переліку документів, що подаються для отримання адміністративних послуг у сфері будівництва; запроваджується ідентифікатор об’єкта будівництва та завершеного об’єкта, який буде незмінним протягом життєвого циклу об’єкта, і єдиний порядок присвоєння та зміни адрес об’єктів нерухомого майна. Передбачається, що реалізація норм закону сприятиме підвищенню позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку Doing Business за напрямом «Отримання дозволу на будівництво». Джерело: https://www.kmu.gov.ua
  •  13 листопада, Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні урядовий законопроект про обіг земелі сільськогосподарського призначення (№2178-10) . Дякуємо 240 народним депутатам за підтримку не словами, а справами, реформи місцевого самоврядування та регіонального розвитку. Українці заслуговують бути господарями на рідній землі, а не кріпаками, якими їх зробили старі закони. «Сьогодні Верховна Рада України розглядає земельну реформу. Уперше за довгі роки громади мають шанс отримати більше можливостей ефективно управляти земельними ресурсами в межах своїх територій. Земля — це інвестиційний ресурс для розвитку громад та регіонів, джерело доходів до місцевих бюджетів. Вся система просторового планування, містобудування, нового будівництва та інвестиції пов’язані із земельними ресурсами. Як відомо, місцеві ради наділені правом розпоряджатися землею комунальної власності і планувати свій просторовий розвиток, але тільки в межах населених пунктів, що суттєво обмежує, стримує планування комплексного розвитку територій і за межами поселень. Громади повинні набути всіх необхідних прав щодо юрисдикції і розпорядження земельними ресурсами — здавати в оренду чи продавати, стягувати податки, а також право планувати свій розвиток на всій території з урахуванням принципу повсюдності.  Земельна реформа – це створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства, що дуже важливо для об’єднаних територіальних громад . Стратегічне бачення сьогоднішнього Уряду  полягає в тому, що територія України повинна стати територією спроможних громад, які межують між собою та забезпечують повсюдність місцевого самоврядування. Отже, земельна реформа необхідна як безпосередньо для громадян, так і для розвитку територіальних громад. Сподіваюсь, що сьогодні парламент зробить важливий крок до її  впровадження», — зазначила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак. Джерело: http://www.minregion.gov.ua/

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda