27 вересня було проведено навчання депутатів на Дні депутата, на якому їх було ознайомлено з питаннями  щодо особливостей призначення субсидій на опалювальний сезон 2019-2020рр. та дотримання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції». Після засідань окремих постійних комісій відбулося пленарне засідання ХХІІІ  сесії Кельменецької районної ради VII скликання під головуванням заступника голови районної ради Анатолія Горобця.

В роботі сесії окрім 24 депутатів районної ради взяли участь в.о. голови райдержадміністрації Ігор Урсуляк та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ, підприємств, організацій району, сільські та селищний голова, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

До порядку денного цього пленарного засідання  включено 22 питання, які попередньо розглядалися галузевими постійними комісіями ради. При затвердженні порядку денного засідання було його доповнено ще депутатським запитом Пастуха О.Д. Зокрема було заслухано звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2019 року, інформацію про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території району, тощо. Депутати розглянули хід виконання ряду районних програм, в тому числі: Комплексної програми військово-патріотичного виховання молоді та підготовки громадян до оборони держави на 2016-2020 роки; реалізації державної політики з питань сім’ї, дітей та молоді, оздоровлення та відпочинку, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у Кельменецькому районі в 2016-2020 роках; розвитку культури в Кельменецькому районі на 2017-2019 роки; розвитку туризму в Кельменецькому районі на 2017-2020 роки; профілактики правопорушень в Кельменецькому районі на 2017-2020 роки; підвищення ефективності діяльності відділів прикордонної служби «Кельменці», «Подвір’ївка», які розташовані на території Кельменецького району на 2017-2019 роки; охорони та збереження об’єктів культурної спадщини Кельменецького району на 2018-2022 роки. Відтак було внесено зміни до  районної Комплексної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції (учасників бойових дій) та членів їх сімей на 2017-2019 роки та Порядку надання одноразової грошової допомоги громадянам району за рахунок коштів районного бюджету на виконання заходів районної Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян «Турбота» на 2019-2021 роки, затверджено комплексну Програму сприяння виконанню делегованих районною радою та державою повноважень у Кельменецькому районі на 2019-2021 роки.

Під час розгляду питання щодо призначення переможця конкурсного відбору на посаду керівника комунального некомерційного підприємства «Кельменецька центральна районна лікарня» депутати заслухали виступ  Дудко М.В. як претендента на призначення на цю посаду. Однак чимало запитань було у депутатів Б.Пилипчука, О.Пастуха, М.Довганя, С.Грифлюка щодо стану справ в лікарні та роботи Дудко М.В.  під час здійснення нею керівництва підприємством. Ця сесія вирізнялася тим, що депутати не підтримали рішення щодо призначення директором комунального некомерційного підприємства «Кельменецька центральна районна лікарня» Дудко М.В. як переможця конкурсного відбору, оскільки є багато претензій до того стану, в якому зараз перебуває підприємство.

В результаті обговорення з усіх питань було ухвалені відповідні рішення. Згідно чинного законодавства усі результати поіменного голосування будуть розміщені на офіційному веб-сайті районної ради.

 

DSC 1186

DSC 1161

DSC 1164

DSC 1169

DSC 1176

DSC 1178

DSC 1181

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  •  16 жовтня 2019 року 110 американських громадян склали присягу і офіційно стали волонтерами Корпусу миру США в Україні. Впродовж двох наступних років вони працюватимуть в об’єднаних громадах. Волонтери допомагатимуть органам місцевого самоврядування підвищити організаційну спроможність, розвинути проектний менеджмент та налагодити взаємодію з партнерами. «Останні п’ять років Україна йде шляхом розвитку спроможності громад. Для нас важливо, щоб у громадах не зникало прагнення саморозвиватися, зростала здатність ефективно вирішувати усі питання місцевого значення, формувалося вміння якісно комунікувати з жителями, з бізнесом, з міжнародними партнерами. Впевнений, ваша допомога дозволить втілити усе це швидше і якісніше. Я дякую, що ви наважилися залишити свої домівки і приїхали в Україну, щоб допомогти нам, поділитися своїми знаннями. Це для нас дуже важливо», - звернувся до волонтерів заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода. Представник українського Уряду також закликав представників об’єднаних громад створити усі необхідні умови для роботи волонтерів і скористатися шансом отримати додатковий досвід і знання зі співпраці з ними. «Я знаю, що через два роки громади, де працюватимуть волонтери, матимуть унікальний досвід, який можна буде тиражувати по всій країні. Це шанс для громад стати більш успішними. Але це й відповідальність. Вірю, що після роботи в Україні, у ваших громадах, ці дівчата і хлопці повертатимуться додому з найкращими спогадами про нашу країну і наших людей», - звернувся В’ячеслав Негода до представників громад. Волонтери працюватимуть в громадах рамках проектів «Розвиток громад», «Молодіжний розвиток» та «Викладання англійської як іноземної». Джерело: https://www.kmu.gov.ua
  •  Щоб мінімізувати шкоду для природи, у Парламенті зареєстрували законопроект 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. 16 жовтня цей законопроект розглядали на профільному Комітеті з питань екологічної політики та природокористування й погодили його. Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України. А також працює над розробкою закону про заборону одноразових виробів із пластику.  Що підтримали на Комітеті? Усі пакети, в залежності від характеристик, ділитимуться на види. У об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства забороняється розповсюджувати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксо-розкладні. Але є виняток – надлегкі пластикові пакети, визначених розмірів, можна використовувати як первинну упаковку для свіжої риби і м’яса, льоду, а також сипучих продуктів. Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, мають бути утилізовані, але не за рахунок виробника, а того – хто їх придбав для торгівлі. Хто контролюватиме дотримання норм Закону? Перевірятимуть виконання Закону центральні органи виконавчої влади, що реалізовують державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів. Цей Орган зобов'язаний повідомляти суб’єктам господарювання, що розповсюджують пластикові пакети, про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства  не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи. Які країни уже заборонили пластикові пакети? Уряди 33 країн запровадили повну заборону, а ще 53 країни – часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів. Найперше заборону запровадили у Сингапурі, де на початку 2000-х років відбулися масштабні повені, спричинені «пластиковим забрудненням». В Англії, приміром, використовуються пакети, які розкладаються від 20 діб до 4 років із мінімальною шкодою для довкілля. А ось Данія запровадила високі податки на роздавання у магазинах пластикових пакетів, що на 90% знизило їх використання. Тоді як у Фінляндії вирішили розмістити у торговельних мережах автомати для збору пластикових пакетів і відправляти їх на переробку. Джерело: www.kmu.gov.ua
  •  Після 3-х місячних курсів підвищення кваліфікації вони будуть призначені на посади у військові частини тилового забезпечення, склади, арсенали. Та не зважаючи на спрощені умови служби, соціальний захист призваних офіцерів повністю відповідає рівню офіцерів контрактників, їх грошове забезпечення становить від 15000 грн. Їм надається щорічна відпустка терміном 30 діб, забезпечується проживання в гуртожитках, або виплачується компенсація за найм житла. Окрім цього, закон гарантує збереження робочого місця та виплату середньомісячної заробітної плати за місцем постійної роботи. Після проходження півторарічного терміну служби є вибір: повернутися до цивільного життя, або укласти контракт із ЗСУ. При цьому робоче місце і середньомісячна заробітна плата будуть зберігатися за офіцером і надалі. Офіцери призиваються з метою набуття практичних навичок і вмінь, необхідних для захисту держави та підвищення рівня укомплектованості ЗСУ офіцерським складом. Призову підлягають офіцери запасу віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту та не проходили військової служби в ЗСУ. Під час чергового осіннього призову, який відбудеться наприкінці жовтня, до навчальних центрів ЗСУ вирушать 15 буковинців. Отримавши повістку, офіцери запасу зобов’язані прибути до військкомату в зазначений в ній  термін. У випадку неявки без поважних причин передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.          За більш детальною інформацією звертайтесь до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку, або до Чернівецького обласного військового комісаріату за адресою: вул. О. Кобилянської, 32. Телефонуйте: 0505539621. Джерело: bukoda.gov.ua

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda