31 липня 2019 року, Ініціатива CoST (Construction Sector Transparency Initiative) Ukraine разом з Міністерством інфраструктури України та Державним агентством електронного урядування презентувала інтерактивний модуль щодо стану впровадження інфраструктурних проектів в Україні.

Інструмент розроблено спеціалістами ініціативи CoST Ukraine за підтримки USAID/UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». Модуль має на меті підвищити прозорість та підзвітність будівництва об’єктів інфраструктури та зменшити неефективне управління та корупцію у цій галузі. Інструмент доступний на порталі «Прозора інфраструктура» за лінком http://portal.costukraine.org/zviti/.

«З 2016 року CoST є надійним партнером Міністерства інфраструктури у сфері моніторингу дорожнього господарства. Ми створили Дорожній фонд, здійснили децентралізацію Укравтодору, передаємо на місця значні фінансові ресурси для ремонту доріг, тому питання незалежного фахового контролю є одним із найважливіших для розбудови дорожньої мережі в Україні. Аналіз CoST є дуже важливим для нас, оскільки він є інструментом у вдосконаленні проведення закупівель, реалізації дорожніх проектів, ефективності управління транспортною галуззю загалом. Аналітичний модуль порталу «Прозора інфраструктура» дозволить кожному українцю проводити моніторинг дорожньої галузі он-лайн», — зазначив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Наталія Форсюк, директор CoST Ukraine, впевнена, що забезпечення прозорості та підзвітності під час будівництва та ремонту дорожнього господарства, яке здійснюється за рахунок публічних коштів, має стати пріоритетом для України. Громадськість має бути озброєна інформацією, необхідною для того, щоб змусити осіб, які приймають рішення, забезпечувати звітність і найкраще співвідношення ціни та якості.

Про що можна дізнатися на порталі?

Про ринок — демонструє розподіл ринку дорожніх робіт у різних областях, значення доріг та види робіт за сумою укладених договорів.

Про підрядників — показує розподіл сум договорів між підрядниками, хто входить у ТОП виконавців у різних областях та чи мають підрядники відповідний досвід робіт.

Про вартість одного кілометра дорожніх робіт для різних категорій доріг та видів робіт.

Модуль розроблено на основі відкритих даних про будівництво та ремонти автомобільних доріг загального користування. На сьогодні в модулі аналізуються дані про 2 046 закупівель служб автомобільних доріг, що завершилися укладенням договорів на загальну суму 83 млрд грн, за період від 1 серпня 2016 року і до сьогодні — за такими видами робіт, як: будівництво, реконструкція, капітальний та поточний середній ремонт.

Дані оновлюються щодоби — частина (40%) автоматично завантажуються з порталу публічних закупівель “Prozorro”, інші дані розпорядники коштів вносять самостійно. Аналітика даних формується за стандартами OC4IDS, що передбачають моніторинг інфраструктурного проекту на всіх етапах його життєвого циклу: від прийняття рішення про реалізацію та планування — до закінчення гарантійного терміну.

Для кого буде цікавим портал?

Аналітичний модуль буде цікавим як підрядникам, бо дозволяє побачити, як відбуваються закупівлі дорожніх робіт та дізнатися інформацію про конкурентів, так і громадському суспільству, адже дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання публічних коштів під час впровадження інфраструктурних проектів та виявляти ризики корупції.

Директор департаменту інформаційних технологій Державного агентства з питань електронного урядування України Володимир Брусіловський відзначив, що держава постійно збільшує кількість обов'язкових для відкриття наборів даних, обираючи найбільш затребувані та суспільно важливі. Наразі їх кількість становить уже майже 900. А загалом на оновленому порталі data.gov.ua вже оприлюднено близько 13 тисяч наборів, і завдання держави на даному етапі — забезпечити якість цих даних. Адже саме якісні набори, викладені у машиночитаному форматі, надалі можна використовувати для аналітичних досліджень та створення корисних сервісів, що базуються на відкритих даних.

Аналітичний модуль створено в межах перемоги ініціативи CoST Ukraine в конкурсі Open Data Challenge, що проводиться за підтримки USAID/UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Вільям Тернер, радник з питань урядування Посольства Великої Британії в Україні, коментує: «Один зі способів протидії корупції у сфері інфраструктури — відкриття даних, щоб люди мали змогу поглянути самі на себе. У межах проекту TAPAS ми раді підтримати Уряд України у відкритті даних та пов’язаних з цим ініціатив, які створюють рішення на основі цих даних».

Гарт Вілліс, представник Офісу демократії та е-врядування USAID в Україні, додав: «Прозора інформація про інфраструктуру означає більше грошей на більш безпечні дороги та менше грошей на корупційні схеми — антикорупційний вплив тут очевидний. Крім того, відкриття даних у транспортному секторі — це можливість аналізу та просування кращих послуг для громадян. Які дороги потрібно відремонтувати? Скільки коштів на це було виділено? Як саме будуть витрачені ці кошти? Все це — інформація, яку громадяни мають знати. Адже вкладання коштів у кожен кілометр нових доріг — це інвестиція в особисту безпеку та розвиток інфраструктури».

Довідково

Ініціатива CoST Ukraine та її проект “Прозора інфраструктура” стала переможцем конкурсу проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge 2018 та отримала 500 000 грн на його реалізацію. «Прозора інфраструктура» — вебпортал відкритих даних про інфраструктурні проекти, впорядкованих згідно з міжнародним стандартом OC4IDS, що дозволяє отримувати інформацію про впровадження інфраструктурних проектів у зручній та зрозумілій для широкого загалу формі, з візуалізацією на карті України. Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу з метою:

забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти;

підвищення ефективності використання публічних коштів;

зменшення неефективного управління під час будівництва та експлуатації інфраструктурних об’єктів та подолання корупції.

Open Data Challenge — це міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних, створений Open Data Institute, провідною міжнародною інституцією, що займається пропагуванням відкритих даних у світі. Open Data Challenge вперше стартував в Україні у 2017 році. Конкурс триває в межах проекту міжнародної технічної допомоги "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України та в партнерстві з Фондом «Східна Європа», 1991 Open Data Incubator. Проект TAPAS реалізується Фондом «Євразія» та фінансується Урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за фінансової підтримки Уряду Великої Британії (UK aid).

Джерело: https://www.kmu.gov.ua

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  •  16 жовтня 2019 року 110 американських громадян склали присягу і офіційно стали волонтерами Корпусу миру США в Україні. Впродовж двох наступних років вони працюватимуть в об’єднаних громадах. Волонтери допомагатимуть органам місцевого самоврядування підвищити організаційну спроможність, розвинути проектний менеджмент та налагодити взаємодію з партнерами. «Останні п’ять років Україна йде шляхом розвитку спроможності громад. Для нас важливо, щоб у громадах не зникало прагнення саморозвиватися, зростала здатність ефективно вирішувати усі питання місцевого значення, формувалося вміння якісно комунікувати з жителями, з бізнесом, з міжнародними партнерами. Впевнений, ваша допомога дозволить втілити усе це швидше і якісніше. Я дякую, що ви наважилися залишити свої домівки і приїхали в Україну, щоб допомогти нам, поділитися своїми знаннями. Це для нас дуже важливо», - звернувся до волонтерів заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода. Представник українського Уряду також закликав представників об’єднаних громад створити усі необхідні умови для роботи волонтерів і скористатися шансом отримати додатковий досвід і знання зі співпраці з ними. «Я знаю, що через два роки громади, де працюватимуть волонтери, матимуть унікальний досвід, який можна буде тиражувати по всій країні. Це шанс для громад стати більш успішними. Але це й відповідальність. Вірю, що після роботи в Україні, у ваших громадах, ці дівчата і хлопці повертатимуться додому з найкращими спогадами про нашу країну і наших людей», - звернувся В’ячеслав Негода до представників громад. Волонтери працюватимуть в громадах рамках проектів «Розвиток громад», «Молодіжний розвиток» та «Викладання англійської як іноземної». Джерело: https://www.kmu.gov.ua
  •  Щоб мінімізувати шкоду для природи, у Парламенті зареєстрували законопроект 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. 16 жовтня цей законопроект розглядали на профільному Комітеті з питань екологічної політики та природокористування й погодили його. Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України. А також працює над розробкою закону про заборону одноразових виробів із пластику.  Що підтримали на Комітеті? Усі пакети, в залежності від характеристик, ділитимуться на види. У об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства забороняється розповсюджувати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксо-розкладні. Але є виняток – надлегкі пластикові пакети, визначених розмірів, можна використовувати як первинну упаковку для свіжої риби і м’яса, льоду, а також сипучих продуктів. Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, мають бути утилізовані, але не за рахунок виробника, а того – хто їх придбав для торгівлі. Хто контролюватиме дотримання норм Закону? Перевірятимуть виконання Закону центральні органи виконавчої влади, що реалізовують державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів. Цей Орган зобов'язаний повідомляти суб’єктам господарювання, що розповсюджують пластикові пакети, про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства  не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи. Які країни уже заборонили пластикові пакети? Уряди 33 країн запровадили повну заборону, а ще 53 країни – часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів. Найперше заборону запровадили у Сингапурі, де на початку 2000-х років відбулися масштабні повені, спричинені «пластиковим забрудненням». В Англії, приміром, використовуються пакети, які розкладаються від 20 діб до 4 років із мінімальною шкодою для довкілля. А ось Данія запровадила високі податки на роздавання у магазинах пластикових пакетів, що на 90% знизило їх використання. Тоді як у Фінляндії вирішили розмістити у торговельних мережах автомати для збору пластикових пакетів і відправляти їх на переробку. Джерело: www.kmu.gov.ua
  •  Після 3-х місячних курсів підвищення кваліфікації вони будуть призначені на посади у військові частини тилового забезпечення, склади, арсенали. Та не зважаючи на спрощені умови служби, соціальний захист призваних офіцерів повністю відповідає рівню офіцерів контрактників, їх грошове забезпечення становить від 15000 грн. Їм надається щорічна відпустка терміном 30 діб, забезпечується проживання в гуртожитках, або виплачується компенсація за найм житла. Окрім цього, закон гарантує збереження робочого місця та виплату середньомісячної заробітної плати за місцем постійної роботи. Після проходження півторарічного терміну служби є вибір: повернутися до цивільного життя, або укласти контракт із ЗСУ. При цьому робоче місце і середньомісячна заробітна плата будуть зберігатися за офіцером і надалі. Офіцери призиваються з метою набуття практичних навичок і вмінь, необхідних для захисту держави та підвищення рівня укомплектованості ЗСУ офіцерським складом. Призову підлягають офіцери запасу віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту та не проходили військової служби в ЗСУ. Під час чергового осіннього призову, який відбудеться наприкінці жовтня, до навчальних центрів ЗСУ вирушать 15 буковинців. Отримавши повістку, офіцери запасу зобов’язані прибути до військкомату в зазначений в ній  термін. У випадку неявки без поважних причин передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.          За більш детальною інформацією звертайтесь до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку, або до Чернівецького обласного військового комісаріату за адресою: вул. О. Кобилянської, 32. Телефонуйте: 0505539621. Джерело: bukoda.gov.ua

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda