Понад 300 українських держслужбовців готуватимуть Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО (РНП) на 2020 рік за методикою Results-Based Management. Така методика офіційно використовується в Урядах Канади, Великої Британії та інших державах Північноатлантичного альянсу. Вона відповідає стандартам ЄС (SIGMA), за нею працює ООН, Світовий банк та інші міжнародні організації. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з держслужбовцями щодо започаткування процесу підготовки РНП -2020.

«Два з половиною роки пройшло від моменту ініціативи оновлення РНП Україна-НАТО. Ми пройшли великий шлях від безрадісної картини, коли більшість залучених до підготовки РНП не володіли англійською мовою та навичками проектного менеджменту і ніколи не були в штаб-квартирі НАТО, до моменту, коли маємо 300 висококласних євроатлантистів, на чию відповідальну і професійну роботу розраховуємо. Сьогодні ми разом із канадським проектом EDGE запускаємо доволі амбітний, інноваційний проект із підготовки стратегічних документів. Нова методика дасть можливість суттєво удосконалити Річну національну програму на 2020 рік, наблизивши її до вимог Плану дій щодо членства в НАТО», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

 Вона зазначила, що ще на початку 2018 року стало зрозуміло, що «косметичні зміни» не змінять ситуацію на краще і що необхідно кардинально міняти підходи до підготовки РНП на національному рівні.  В результаті протягом минулого року тривав процес підготовки проекту Указу Президента України щодо підходів до формування РНП, паралельно тривало поглиблене навчання представників органів державної влади новим методикам розробки річних програм, а РНП-2019 розроблялася вже відповідно до нових підходів. «У результаті Річна національна програма на 2019 рік стала програмою стратегічних реформ та інших заходів, необхідних для забезпечення ефективної, цілеспрямованої та системної підготовки України до членства в НАТО. Основний акцент у програмі зроблений на досягненні відповідності критеріям членства в Альянсі», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Наразі робота над проектом РНП-2019 закінчена і найближчими днями очікується її затвердження Президентом України.

 У проекті РНП-2019 вперше утворено логічний ланцюжок: стратегічна мета – цілі для її досягнення – пріоритетні завдання на поточний рік – заходи, спрямовані на досягнення пріоритетних завдань. Цей ланцюжок дозволяє на етапі підготовки проекту документу відкидати другорядні, зайві або невідповідні елементи реформ. Крім того, в рамках РНП утворюється система моніторингу шляхом запровадження показників ефективності – індикаторів виконання. Це дозволить прослідкувати прогрес у реалізації кожної реформи або ж, навпаки, виявити прогалини і помилки.

 Використання методики Results-Based Management при підготовці РНП-2020 передбачено відповідним Указом Президента від 2 жовтня минулого року. «Наразі моя команда готує детальні фахові роз’яснення, як планувати за новою методикою та робити самооцінку виконання Програми з фокусом саме на результат, а не на процес. Наступним кроком буде навчання представників міністерств і відомств зазначеній методиці. Це будуть  семінари і повноцінні стратегічні сесії для кожної окремої установи», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона також наголосила, що кожного року робота над наступною РНП починається раніше: «Вперше ми починаємо роботу над наступною РНП в березні. Тож маємо достатньо часу для її підготовки на якісно новому рівні».

 Виступаючи на заході, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук зазначив, що, послуговуючись сучасними західними методиками, однією з яких є Results-Based Management, сторони зможуть спілкуватись єдиною професійною мовою. «Важливо, щоб всеохопність стратегічних документів була максимально наближена до реалій та націлена на результат. Переконаний, що спільними зусиллями нам вдасться цього досягти», –  наголосив Роман Ващук.

 Своєю чергою, заступник Міністра закордонних справ України Єгор Божок зазначив, що, зупинивши у 2014 році одну із найбільших армій світу, Україна отримала надзвичайний бойовий досвід, паралельно вдосконалюючи інституційний механізм взаємодії з НАТО. «Сьогодні на передовій нас захищають мотивовані, добре навчені і добре оснащені українські солдати. Ми навчилися воювати та відстоювати власну державність, звісно, не без допомоги наших друзів та партнерів із НАТО. Та разом з тим, щодня працюємо над удосконаленням організаційно-інституційної системи. Вдячні Канаді та партнерам з НАТО за те, що допомагаєте нам вчитися», –  підкреслив Єгор Божок.

 Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко наголосив, що, формуючи та реалізуючи РНП-2020 важливо, аби українська сторона була максимально успішною в оборонному менеджменті, інституційному розвитку, ефективному використанні ресурсів, оптимізації існуючої структури та запровадженні сучасних методів оборонного планування.

Довідково 

 Проект EDGE (The Expert Deployment for Governance and Economic Growth Project, Agriteam Canada Consulting Ltd.) - канадський проект технічної допомоги в Україні. Уже працює з Секретаріатом Кабінету Міністрів та низкою міністерств із впровадження RBM. EDGE вже навчив методології RBM понад 1200 співробітників з 15 міністерств – від міністрів до експертів стратегічних директоратів. Мінюст, МОН, МОЗ, Мінкультури, Агентство електронного врядування вже працюють по RBM. Офіс реформ Секретаріату Кабінету Міністрів теж працює з паспортами реформ згідно методології RBM.

 У контексті підготовки Річної національної програми-2020 нова методологія допоможе більш ефективно планувати реформи. Також НАТО буде краще розуміти прогрес України в досягненні цілей реформ.

Джерело: www.kmu.gov.ua

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  •  Фахівці управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Чернівецькій області інформують, з початку поточного року буковинці подали 1519 декларацій про майновий стан і доходи з метою реалізації права отримання податкової знижки на навчання та задекларували понад 3,5 млн. грн. Наразі громадянам вже повернуто з бюджету більше 2,7 млн. грн. податкової знижки – акцентують у відомстві.  Та нагадують, на компенсацію частини сплачених коштів за умов декларування доходів можуть розраховувати платники, які протягом минулого року сплачували податок на доходи фізичних осіб. Це особи, які сплачували відсотки за іпотечним кредитом, перераховували благодійні внески неприбутковим організаціям, сплачували кошти за своє навчання або навчання своїх дітей, страхували себе та свою родину, сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу на альтернативні види палива, здійснювали оплату допоміжних репродуктивних технологій та оплату вартості державних послуг при усиновленні дитини, включаючи сплату державного мита, сплачували кошти на будівництво чи придбання доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного кредиту.  Слід знати, право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто – чоловік, дружина, діти, батьки. Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів фіскальної служби для отримання податкової знижки. Для цього йому після закінчення податкового року необхідно подати до 31 грудня декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги.  Відтак, після проведення відповідних перерахунків кошти будуть повернуті платнику протягом 60 днів у спосіб, зазначений ним у декларації. У фіскальному відомстві підкреслюють, що для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Якщо у цей період декларація не була подана, то знижка за цей період втрачається. Джерело: http://cv.sfs.gov.ua/    
  •  1 січня 2020 року всі медичні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплати за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Для цього вони мають відповідати кільком вимогам, перша з яких — реорганізуватись у комунальні некомерційні підприємства. Розповідаємо, якою є ситуація у різних областях і чому місцева влада не має зволікати з автономізацією лікарень. ЯК АВТОНОМІЗУЮТЬСЯ ЛІКАРНІ ЗА ОБЛАСТЯМИ Зараз ситуація з реорганізацією лікарень в країні нерівномірна. Лідером по реорганізації закладів є Полтавщина — 85% спеціалізованих закладів вже змінили свій статус на комунальні некомерційні підприємства (КНП). На другому місці Харківська область — 80% медзакладів автономізовані. За ними Волинська (75%), Рівненська (73%) та Львівська області (68%). Шість областей України перетворили у комунальні некомерційні підприємства більше 50% своїх лікарень.  Найменше закладів реорганізовано у Луганській області — 10% та на Закарпатті — 13%. Наступна в «антирейтингу» — Івано-Франківська область, де мають статус комунальних некомерційних підприємств лише 23% закладів.  У Херсонській області на КНП перетворені лише 29% лікарень, а в процесі — 12%. Якщо найближчі тижні місцеві ради Херсонської області не розпочнуть процес автономізації, існує великий ризик, що 59% лікарень цієї області не встигнуть стати КНП і підписати договір з Національною службою здоров’я до кінця року. Місцева влада, зокрема голова облради Владислав Мангер, перешкоджають автономізації своїх закладів. Депутати облради навіть планують звернутися до Кабміну та Верховної Ради України з проханням відтермінувати реорганізацію медзакладів та продовжити фінансування закладів охорони здоров’я третинного рівня області за рахунок медичної субвенції. Така позиція ґрунтується на ряді маніпулятивних тверджень, які МОЗ спростувало у матеріалі. ЩО БУДЕ З МЕДЗАКЛАДАМИ, ЯКІ НЕ УКЛАДУТЬ ДОГОВІР З НАЦІОНАЛЬНОЮ СЛУЖБОЮ ЗДОРОВ’Я Оскільки отримувати кошти у 2020 році медичні заклади зможуть тільки за договорами з Національною службою здоров’я, лікарні, які не реорганізуються і не підпишуть договір, не зможуть отримувати фінансування із державного бюджету. Такі медзаклади будуть змушені утримуватися з інших джерел — наприклад, з місцевих бюджетів. Так само цей принцип працював при перетворенні медзакладів первинки. З січня 2019 року медична субвенція не передбачена для медичних закладів, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Там, де зволікали з підготовкою медзакладів до переходу на оплати за договорами з Національною службою здоров’я і не провели автономізацію вчасно, довелося перші місяці 2019 року фінансувати медзаклади первинної меддопомоги із місцевого бюджету.   Наприклад, “Центр первинної медико-санітарної допомоги Чорноострівської селищної ради” на Хмельниччині уклав договір з НСЗУ лише 28 березня 2019 року, а отримувати гроші почав із квітня. Тобто протягом першого кварталу громада мала сама утримувати свій заклад. Швидше впорався "Нижньосірогозький Центр первинної медико-санітарної допомоги" на Херсонщині — уклали договір 21 лютого, і з березня отримали фінансування.  Депутати місцевих рад не скасують виконання Закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування”, і кошти на утримання не реорганізованих медзакладів без договорів з НСЗУ з січня 2020 року доведеться відшукувати в місцевому бюджеті. ЯК ПРОЙТИ РЕОРГАНІЗАЦІЮ: МЕХАНІЗМ І МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ Механізм автономізації детально описаний на сайті МОЗ України.  Процедура реорганізації триває близько 6 місяців. Тому  ухвалити рішення про автономізацію лікарень місцеві ради мають уже на найближчій сесії. Щоб уникнути помилок при реорганізації, ознайомтесь із відповідями на найпоширеніші питання. Методичні рекомендації допоможуть провести реорганізацію в оптимальний строк.  Нагадаємо, з 2018 року модель оплат за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» працює на рівні первинної медичної допомоги. Усі комунальні медзаклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, вже мають договори з Національною службою здоров’я. Досі заклади спеціалізованої допомоги фінансувалися з медичної субвенції. З 2020 року тут також запрацює модель фінансування Національної служби здоров’я. Заклади отримуватимиуть оплати за надані медичні послуги в межах програми медичних гарантій (гарантованого пакету медичних послуг) за договорами з НСЗУ. Лікарні самостійно розпоряджатимуться заробленими коштами, зможуть оптимізувати свою роботу і переглянути зарплати медиків. Джерело: http://moz.gov.ua/
  •  17 липня 2019 року на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами Пенсійного фонду України”.  Зазначену постанову прийнято з метою реалізації вимог Методики розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 342. Такі критерії розробляються органом державного нагляду (контролю) у віднесеній до його відання сфері, відповідно до вимог законодавства з урахування цієї Методики та даних про настання негативних наслідків провадження господарської діяльності. Джерело: www.kmu.gov.ua

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda