Рік тому, у жовтні 2017 року, Верховною Радою було ухвалено розроблений Урядом Володимира Гройсмана Закон про пенсійну реформу, та запущено комплексний процес змін у пенсійній системі України.

Потреба у таких змінах була викликана розбалансованістю існуючої на той час пенсійної системи, відсутністю мотивацій і стимулів для громадян брати участь у пенсійній програмі.

Впровадження нових механізмів дозволило навести лад у пенсійній системі, створити мотиваційні механізми для залучення громадян до пенсійної програми, досягти відчутного збільшення розміру пенсійних виплат і розпочати їхню автоматичну індексацію.

Сьогодні ми маємо можливість говорити про певні проміжні результати, які доводять правильність обраного Урядом шляху. Це не означає, що мети вже досягнуто, але вже зараз можна говорити про позитивні тенденції у напрямку збільшення розміру пенсій та оздоровлення пенсійної системи загалом.

Так, внаслідок осучаснення пенсій за єдиною формулою, пріоритетом якої визначено кількість сплачених внесків роботодавцем за працівника протягом трудової діяльності, розмір середньої пенсії станом на 1 січня 2018 року зріс на 36 відсотки. А з першого квітня 2018 року було проведено автоматичний перерахунок пенсій для 2,7 мільйонів пенсіонерів, які набули страховий стаж після призначення пенсії. Багато це чи ні? Очевидно, що рівень достойних пенсій не досягнуто, але, це було перше збільшення такого порядку починаючи, фактично, з 2010 року. І завдяки Пенсійній реформі воно відбуватиметься постійно в автоматичному режимі, без втручання політиків.

Також, з 1 січня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 було перераховано пенсії військовослужбовцям, на першому етапі розмір підвищення становив 50 відсотків від загального підвищення пенсії. Наступний етап реалізації постанови відбудеться шляхом виплати з 1 січня до 31 грудня  2019 року 75 відсотків (плюс 25 відсотки) суми підвищення пенсії, а третій етап триватиме з 1 січня 2020 року і забезпечить усі 100 відсотків (плюс 25 відсотки) суми підвищення пенсії.

Разом із тим, однією з головних проблем Пенсійного фонду є його дефіцит, який внаслідок розбалансування пенсійної системи лише зростав. Основним шляхом подолання зазначеної проблему Урядом було обрано зростання власних надходжень Пенсійного фонду через детінізацію ринку праці та залучення нових учасників до пенсійної програми. У результаті впровадження комплексних заходів, чисельність застрахованих осіб зросла на 175 тисяч чоловік.

Але реформа не є разовим заходом, який одномоментно вирішує усі проблеми. Це послідовний процес, який складається з декількох етапів, на кожному з яких впроваджуються відповідні наявним ресурсам зміни. Таким чином, окрім запланованого підвищення пенсій військовим пенсіонерам, у 2019 році відбудеться автоматична індексація пенсій усім пенсіонерам, яким призначена пенсія на загальних умовах. Така індексація запланована орієнтовно на березень 2019 року, і відбуватиметься щорічно усі наступні роки в автоматичному режимі.

Також, очікуються зміни до порядку нарахування та сплати єдиного соціального внеску, у випадку підтримки відповідного законопроекту. Окрім очевидного результату у вигляді детінізації ринку праці та руйнування тіньових схем і, як наслідок, збільшення власних надходжень до Пенсійного фонду, це сприятиме також збільшенню майбутніх пенсій сьогоднішніх працівників.

Джерело: msp.gov.ua

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  • За ініціативи Мінрегіону експерти розробили Методичні рекомендації щодо створення Статуту територіальної громади, а також зразки документів для організації участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення (ЗАВАНТАЖИТИ). «Якщо громада зацікавлена у розвитку своєї території, вона має створити механізми участі мешканців у прийнятті управлінських рішень. Люди повинні бути залученими до життя громади, чітко розуміти, як і на що мають змогу впливати, чим можуть допомогти і з кого спитати. Локальним документом, у якому громада може прописати особливості участі громадян, є Статут територіальної громади. Але не скрізь є фахівці, які можуть розробити якісний Статут. Тому Міністерство спільно з неурядовими експертами створили методичні рекомендації, що мають значно полегшити громадам завдання розвитку форм прямого народовладдя», - прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода. Нагадаємо, що законодавство не зобов’язує громади приймати свої статути. Разом з тим, статут є єдиним документом, що ухвалюється на місцевому рівні, яким можна визначити порядок проведення загальних зборів громадян та реалізації місцевих ініціатив. У Методичних рекомендаціях запропонована примірна структура статуту територіальної громади, де визначено права, обов’язки, форми участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, засади громадського контролю та звітування посадових осіб місцевого самоврядування тощо. Методичні рекомендації створені в рамках робочої групи з питань місцевої демократії Ради донорів з питань децентралізації в Україні, до якою спільної роботи фахівців Мінрегіону, Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, асоціацій органів місцевого самоврядування, фахівців та експертів у сфері місцевої демократії та статутної нормотворчості. Рекомендації мають виключно інформаційний характер. Завантажити Методичні рекомендації щодо створення Статуту територіальної громади можна на сайті Мінрегіону та у нашій онлайн-бібліотеці, а також у Роз'ясненнях Законодавства Ресурсного центру. Джерело: Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
  • 19 лютого 2019 року відбулась фахова майстерня «Інформування громадськості про діяльність ради – шлях до порозуміння та відкритості» для представників районних рад та обласної ради Дніпропетровської області.  Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад за фінансової підтримки USAID. Під час заходу було проінформовано учасників про форми забезпечення інформування громадськості про діяльність органу місцевого самоврядування, зокрема було зазначено. Інформування громадськості про діяльність органу місцевого самоврядування  важлива складова діяльності органу місцевого самоврядування та має за мету врахування у діяльності потреб місцевих мешканців, які сформували органи місцевого самоврядування під час місцевих виборів та отримання зворотного зв’язку у формі пропозицій з підготовлених проектів рішень для їх подальшого опрацювання при прийнятті рішень органу місцевого самоврядування. Було наголошено, що не проведення консультацій з громадськістю під час прийняття відповідних рішень може бути підставою для скасування прийнятих рішень органу місцевого самоврядування у судовому порядку. Про важливість інформування через діяльність депутатів місцевих рад шляхом проведення прийому громадян, публікації звітів депутатів про їх діяльність. Про обговорення проектів рішень ОМС на засіданнях громадських рад при органах місцевого самоврядування, що забезпечать прийняття зваженого, обґрунтованого відповідного рішення органу місцевого самоврядування Про врегулювання порядків інформування у регламенті органу місцевого самоврядування, який має бути актуалізований та відповідати чинному законодавству. Про важливу форму інформування через веб-сайти органів місцевого самоврядування, які мають у зручний спосіб надавати інформацію про діяльність органу місцевого самоврядування. Під час заходу його учасники також у формі ділових ігр мали можливість набути навички з інформування про діяльність органу місцевого самоврядування та проведення консультацій з громадськістю. Довідково Право участі у справах органу місцевого самоврядування визначається  Додатковим протоколом до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах органу місцевого самоврядування, ратифікованого Законом 2 вересня 2014 року. Форми участі громадян та інформування громадськості про діяльність органу місцевого самоврядування передбачені Конституцією України, чинним законодавством та локальними нормативно-правовими актами органів місцевого самоврядування. Джерело: http://rozvytok.in.ua
  •      Сьогодні, 20 лютого, заступник голови районної ради Анатолій Горобець та працівники виконавчого апарату районної ради взяли участь у заходах з нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.      У Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулась година пам’яті Героїв Небесної Сотні «Як журавлі, що линули у небо, покинувши цей грішний світ».      По завершенні цього заходу відбулась урочисто траурна хода за участі голови райдержадміністрації Віталія Швеця, селищного голови Сергія Буняка, представників трудових колективів та громадських організацій,  жителів селища для покладання квітів до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні на одноіменній площі.  

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda