В Чернівецькому обласному кардіологічному центрі облаштували всі необхідні умови та закупили обладнання для лікування серцево-судинних захворювань, зокрема - ангіограф. Це відбулось в рамках урядової програми “Рятуємо серця України”, відповідно до якої Кабінет Міністрів та МОЗ України спільними зусиллями розвивають регіональні реперфузійні центри.

Реперфузійна мережа в Чернівецькій області об’єднала роботу різних служб в єдину систему з порятунку пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Відпрацьовані клінічні маршрути і локальні протоколи надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда на всіх рівнях, зокрема для сімейних лікарів, лікарів «швидкої» медичної допомоги та кардіологів. Придбане за кошти державного та місцевого бюджетів ангіографічне обладнання дозволяє проводити стентування у перші години розвитку захворювання.

Заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський під час виступу на відкритті наголосив, що встановлення ангіографа - це спільне досягнення небайдужих громадян, які перейнялися цим проектом, а також результат злагодженої роботи фахівців.

Цей центр - це ваша перемога. Коли ми всі разом - міністерство, місцева влада, керівники лікарень, медики, будівельники і усі небайдужі громадяни - робимо одну хорошу справу, тоді є добрий результат”, - сказав Олександр Лінчевський.

Репрефузійний центр працює у режимі 24/7/365. Тобто у будь-який час дня і ночі пацієнти при ургентних випадках гострого інфаркту міокарду можуть отримати безкоштовне коронарне стентування за допомогою ангіографа. За три тижні роботи ангіографа в Чернівецькому обласному кардіологічному центрі прооперовано 60 людей. Завдяки розвитку реперфузійних центрів в Україні у 2017 році лікарі врятували на 420 людей більше у порівнянні з 2015 роком.

“Культура кардіології вже почала змінюватись: і справа не лише в апаратурі, що, безумовно, теж є важливим  аспектом, а в людях, які готові втілювати зміни і впроваджувати нову якість медичної допомоги”, - сказав Максим Соколов, співзасновник Асоціації інтервенційних кардіологів України, експерт МОЗ України.

Джерело: http://moz.gov.ua

 

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  • При нарахуванні заробітної плати працівникам підприємства, установи, організації та фізичні особи – підприємці повинні дотримуватися чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення законодавства про оплату праці, адже Конституцією України кожному громадянину гарантується право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Та на жаль, чимало роботодавців, бажаючи уникнути “зайвих витрат”, або взагалі не оформляють трудові відносини з працівником офіційно, або працевлаштовують особу на неповну ставку із мізерною зарплатою, зазвичай меншою мінімального розміру, а основну суму заробітку виплачують “в конверті”. Така ситуація для працюючої людини тягне за собою ряд негативних наслідків, адже сьогодні особа втрачає право на належний соціальний захист, а в майбутньому ризикує залишитися без права на достойні пенсійні виплати та гідне існування. Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від набутого страхового стажу та заробітку, з якого сплачені страховий (єдиний) внесок. Тобто, у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески у розмірі не менше, ніж мінімальний страховий внесок, який на сьогодні складає 819,06 грн. (3723 грн.*22%). Якщо з якихось причин роботодавець не сплатив страховий (єдиний) внесок за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як із заробітної плати, так і зі сплати єдиного внеску), то періоди за які не сплачені внески “випадають” зі страхового стажу найманого працівника, а заробіток не враховується при розрахунку розміру пенсії. В черговий раз звертаємося до роботодавців області! Усвідомте свою відповідальність за працівників та подбайте про їх добробут, адже тільки повна зайнятість та гідний рівень оплати праці, дозволить працівникам уникнути ризиків, пов’язаних із соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин та пенсійним забезпеченням у майбутньому! Шановні краяни! Не позбавляйте себе соціального захисту сьогодні та спокійної старості в майбутньому! Вимагайте від роботодавців легального оформлення трудових відносин та гідної оплати праці! Джерело: прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
  • Сьогодні, 15 листопада, голова районної ради Віктор Ілаш прийняв участь в урочистостях з нагоди відзначення в районі Дня працівників сільського господарства, які проходили в залі засідань районної ради. З вітальної промовою до учасників святкового дійства звернувся начальник відділу агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Василь Ганжелюк, який в свою чергу висловив щиру вдячність хліборобам, керівникам та працівникам сільгосппідприємств району, механізаторам, тваринникам, усім, хто важкою працею з дня у день працювали докладаючи чимало зусиль для того, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку сільського господарства району. За вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу, сумлінну працю, високий професіоналізм кращим аграріям району голова райради Віктор Ілаш та перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Урсуляк вручили Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради.
  • Найбільше пожеж, котрі сталися у Кельменецькому районі з початку року, трапилися у житловому секторі. При цьому, значна частина таких випадків мала місце у оселях соціально незахищених верств населення, а основними причинами виникнення цих пожеж був людський фактор – недотримання елементарних правил пожежної безпеки. Тому 14 листопада фахівці Кельменецького районного сектору Управління ДСНС спільно із соціальними працівниками району провели профілактичний рейд у селах Лівинці та Михайлівка. Під час рейду рятувальники назвали людям основні причини, що спричиняють загорання у житловому секторі, згадали випадки пожеж, які сталися на території краю від початку року, розповіли про правила безпеки, дотримуючись яких можна вберегтися від пожежі. Фахівці Служби порятунку вказали громадянам правила безпечної експлуатації печей та обігрівачів під час опалювального сезону, пояснили необхідність дотримання протипожежних правил при користуванні газовими та електроприладами. Також рятувальники застерегли співрозмовників від виникнення пожеж у побуті, спричинених необережним поводженням з вогнем під час паління. Джерело: Кельменецький районний сектор УДСНС України у Чернівецькій області

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda