02 березня Президент України Петро Порошенко підписав новий Закон "Про приватизацію державного і комунального майна" №7066, який Верховна рада прийняла 18 січня 2018 року.

На виконання ЗУ  Урядом було визначено ряд підприємств та установ, які входять до сфери управління Державної служби геології та надр України та не є об’єктами приватизації, адже є стратегічно важливими для держави:

ДРГП "Причорномор", ДНВП "Геоінформ", ДП "Українська геологічна компанія", КП "Південукргеологія", Український державний геологорозвідувальний інститут (УкрДГРІ), ДГП "Укргеофізика".

Згідно з Законом "Про приватизацію державного і комунального майна" є декілька новацій – об'єкти малої приватизації будуть продаватися шляхом відкритого інтернет-аукціону, що дозволить розширити коло потенційних покупців і збільшити прозорість процесів.

Об'єкти великої приватизації в обов'язковому порядку будуть реалізовуватися тільки з залученням радників. У ході прийому заявок передбачено проведення ретельної перевірки документів, в тому числі на предмет походження коштів.

Особи, які будуть пов'язані з країною-агресором не допустять до аукціону, але законом передбачена можливість для покупців-нерезидентів здійснювати оплату за придбані об'єкти приватизації не тільки в українській гривні, а й у вільно конвертованій валюті.

Крім того, новий власник на час приватизації отримує імунітет від спроб старих боржників отримати активи підприємства за ініціювання процедури банкрутства.

Довідково

ДГРП «Причорномор» - єдине підприємство в Україні, що здійснює морські сейсморозвідувальні роботи, зокрема, науково-дослідницьке судно «Пошуковець» восени 2017 тричі виходило для здійснення геолого-геофізичних досліджень.

Державне геофізичне підприємство «Укргеофізика» - найбільша організація з проведення геофізичних робіт на нафту та газ. З використанням матеріалів ДГП «Укргеофізика» відкрито понад 300 родовищ різних видів корисних копалин (нафта, газ, вугілля та ін.).

ДКЗ України проводить державну експертизу матеріалів геолого-економічної оцінки запасів родовищ корисних копалин, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що входять до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення.

ДНВП «Геоінформ» - «геологічна бібліотека» всієї України. На офіційному сайті ДНВП «Геоінформ України» у публічному доступі знаходиться безоплатна геологічна інформація.

ДП "Українська геологічна компанія" – здійснює геологічні, геофізичні гідрогеологічні роботи, буріння свердловин на воду, пошуково-розвідувальне буріння тощо на всій території України.

КП "Південукргеологія" -  здійснює комплекс робіт з пошуків, розвідки та промислової оцінки родовищ корисних копалин.

Український Державний геологорозвідувальний інститут (УкрДГРІ) - єдина в Україні науково-дослідна установа, що здійснює науковий супровід усіх стадій геологорозвідувальних робіт на всі види корисних копалин.

Джерело: Урядовий портал

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  • Серед переліку причин, які не дають можливості громадянам в повній мірі реалізувати своє конституційне право на пенсійне забезпечення, є тривале проходження процедури банкрутства та несплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Затягування процедури банкрутства і як наслідок не погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України зі сплати страхових внесків мають негативні наслідки насамперед для громадян, які працювали на таких підприємствах, оскільки період, протягом якого підприємствами-банкрутами не сплачено страхові внески, не буде зараховано при призначенні пенсії до страхового стажу.        Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснює всі необхідні заходи щодо стягнення заборгованості з підприємств-банкрутів перед Пенсійним фондом з метою захисту прав застрахованих осіб. Фахівці юридичної служби Фонду в області докладають максимум зусиль, щоб громадяни збанкрутілих підприємств не залишились без пенсійних виплат. Одним із ефективних напрямків роботи є співпраця з арбітражними керуючими. Саме від їх роботи залежить передача документів підприємства-банкрута в архів, розрахунки з працівниками та Пенсійним фондом України за кредиторськими вимогами.             Так, за результатами спільної взаємодії із ліквідаторами – арбітражними керуючими в 2017 році було погашено заборгованість з таких підприємств – банкрутів як: ДП ДГ «Центральне», ЧОДО спиртової та лікеро-горілчаної промисловості, АТЗВ «ВТКФ Буковинка», а також протягом 2018 року погашено заборгованість зі сплати страхових внесків Кредитної спілки «Бісер» - фактично 51 робітник цих підприємств набув статусу застрахованої особи та зміг підтвердити наявний стаж. Погашення боргів підприємствами, які проходять етапи процедури банкрутства є гарантією соціального захисту їх працівників, а тому фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснюють усі законні заходи впливу, не допускаючи «збанкрутіти» відпрацьованим рокам на зазначених підприємствах. Джерело: прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
  • Глава держави підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби". Закон вносить  зміни у закони України: “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”; “Про військовий обов’язок і військову службу”; “Статут внутрішньої служби Збройних Сил України”. Відповідно до прийнятих змін, Закон дозволить: підвищити з 23 до 30 років вік прийому громадян в якості курсантів вищих військових навчальних закладів, що дозволить учасникам АТО та операції об’єднаних сил вступати на навчання та продовжувати військову службу в якості офіцерів або сержантів;  підвищити до 60 років граничний вік перебування в запасі військовозобов’язаних-жінок, як це вже визначено для чоловіків, що забезпечить гендерну рівність та збільшить мобілізаційний ресурс; продовжувати в особливий період військову службу за новим контрактом на строк від 1 до 10 років, що сприятиме збільшенню кількості громадян, бажаючих проходити військову службу за короткотривалим контрактом; звільнитись чи укласти новий контракт військовослужбовцям, дія контрактів яких примусово продовжена після закінчення його строку в особливий період, та військовослужбовцям, які уклали контракт до закінчення особливого періоду і оголошення демобілізації. Реалізація вимог зазначеного Закону надасть можливість підвищити мотивацію громадян до проходження військової служби. Закон також надає можливості військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров’я до військової служби, продовжувати проходження служби. Бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація до військової служби таких військовослужбовців, не зважаючи на їх фізичний стан, можуть бути реалізовані на військових посадах, які не потребують фізичних навантажень. Джерело: president.gov.ua
  • З 1 липня 2018 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність збільшиться і складатиме 1435 грн. У зв’язку з цим перерахунку підлягатимуть пенсії близько 28 тисячам краян. В основному це ті люди, які не мали достатньо страхового стажу для призначення пенсії в мінімальному розмірі на рівні 1452 грн. Тобто це незначна кількість людей, орієнтовно 12% загальної чисельності пенсіонерів краю, яким буде, у зв’язку з ростом прожиткового мінімуму, збільшено розмір пенсії. Зараз вони отримують пенсію в розмірі 1373 грн., а будуть – 1435 грн.. Крім того, з 1 липня зросте прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1700 грн. до 1777 грн., у зв’язку із чим будуть перераховані та зростуть на 7,7 грн. надбавки до пенсій почесним донорам. В грудні цього року планується черговий перерахунок у зв’язку із задекларованим ростом соціальних стандартів. Джерело: прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda