Вчора, 30 січня, з робочим візитом Кельменеччину відвідав Народний депутат України Максим Бурбак.

     Основною метою цього візиту була його участь в постійно діючій нараді селищного та сільських голів усіх населених пунктів району, на якій серед іншого в черговий раз обговорювалося питання щодо впровадження в районі реформи децентралізації в рамках виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». В нараді, яку проводив голова райдержадміністрації Віталій Швець, взяли участь також голова районної ради Віктор Ілаш, селищний голова Леонід Буняк, сільські голови району та громадськість.

    На підтримку Народному депутату України Максиму Бурбаку приїхали також заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Василь Гостюк, радник з питань децентралізації Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Прокоп, представник однієї із ОТГ Глибоччини.

    Василь Гостюк вкотре відзначив, що Кельменецький район єдиний в Чернівецькій області, де відсутні об’єднані територіальні громади. Посадовець наголосив, що з метою активізації процесів об’єднання необхідно в населених пунктах району провести громадські слухання щодо питань створення об’єднаних територіальних громад, до яких будуть залучатися  і представники з облдержадміністрації, незалежні експерти, які зможуть мешканцям громад донести актуальну інформацію про реформу децентралізації.

    В ході наради обговорювалися різні варіанти створення ОТГ і як зазвичай там є свої плюси і мінуси і невідомо чого більше. Разом з тим сільські голови району притримуються думки, що створюватися має тільки фінансово спроможна об’єднана територіальна громада. На їх думку є серйозні сумніви та ризики, що створення ОТГ принесе користь тільки центральній територіальній громаді.

    Максим Бурбак наголосив, що в Кельменецькому районі на кінець потрібно робити рішучі кроки із впровадження даної реформи, бо в подальшому для залучення коштів на різні інвестиційні проекти перевага буде надаватися саме об’єднаним громад.

   Як буде далі побачимо… Рішення за територіальними громадами, які будуть самостійні, спроможні і фінансово сильні, об’єднавшись разом.

DSC 0038

DSC 0051

DSC 0052

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  • День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, який щорічно відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Рівно чотири роки тому сталися незабутні події, які назавжди залишилися в пам'яті українців. Мирний протест громадян тодішня влада перетворила на криваву розправу. Юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Хто б міг подумати, що в 21 столітті, після всього, що вже пережила наша держава, все повториться знову. Кожен із Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. 20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Однак сьогодні ми згадуємо про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років, тому що кількість загиблих синів і дочок України вимірюється тисячами. І потрібно згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Адже ці події багато що прояснили, відкрили багатьом очі, розставили все по своїх місцях. І якщо правильно скористатись цим досвідом, ми справді зможемо побудувати незалежну і процвітаючу європейську державу. Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…      Слава Україні та її Героям! Голова районної ради                                             В.Ілаш
  • МОЗ України оновило Методичні рекомендації з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Автономізація закладів первинної медичної допомоги є основним завданням реформи на перше півріччя 2018 року. Перетворення медзакладів з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства є обов’язковою умовою їхнього приєднання до реформи, адже лише в статусі КМП заклади охорони здоров’я зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Оновлені методичні рекомендації мають допомогти органам місцевого самоврядування, керівникам місцевих органів управління охорони здоров’я та закладів охорони здоров’я, а також депутатам місцевих рад, відповідальним за підготовку та прийняття рішень щодо зміни господарсько-правового статусу комунальних закладів охорони здоров’я шляхом їх реорганізації (перетворення) з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства в межах чинного законодавства України. Оновлені рекомендації підготовлено за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», компонент підтримки медичної реформи Методичні рекомендації з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства (pdf, 491 Кб) 
  • Роз’яснюють фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області. Відтак, у разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, заявнику необхідно звернутися до центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію, та надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів. Відповідно до ст.7 Закону №852-IV та пп. 3.4.6 Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 29.11.2017 р. № 150, підписувач зобов’язаний своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа та/або реєстраційній картці. У Чернівецькій області платники можуть отримати безкоштовно електронні ключі у відділі реєстрації ключів Управління (Центру) сертифікації ключів ІДД ДФС, який діє при Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 «А» кабінет №110.

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda