Вчора, 30 січня, з робочим візитом Кельменеччину відвідав Народний депутат України Максим Бурбак.

     Основною метою цього візиту була його участь в постійно діючій нараді селищного та сільських голів усіх населених пунктів району, на якій серед іншого в черговий раз обговорювалося питання щодо впровадження в районі реформи децентралізації в рамках виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». В нараді, яку проводив голова райдержадміністрації Віталій Швець, взяли участь також голова районної ради Віктор Ілаш, селищний голова Леонід Буняк, сільські голови району та громадськість.

    На підтримку Народному депутату України Максиму Бурбаку приїхали також заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Василь Гостюк, радник з питань децентралізації Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Прокоп, представник однієї із ОТГ Глибоччини.

    Василь Гостюк вкотре відзначив, що Кельменецький район єдиний в Чернівецькій області, де відсутні об’єднані територіальні громади. Посадовець наголосив, що з метою активізації процесів об’єднання необхідно в населених пунктах району провести громадські слухання щодо питань створення об’єднаних територіальних громад, до яких будуть залучатися  і представники з облдержадміністрації, незалежні експерти, які зможуть мешканцям громад донести актуальну інформацію про реформу децентралізації.

    В ході наради обговорювалися різні варіанти створення ОТГ і як зазвичай там є свої плюси і мінуси і невідомо чого більше. Разом з тим сільські голови району притримуються думки, що створюватися має тільки фінансово спроможна об’єднана територіальна громада. На їх думку є серйозні сумніви та ризики, що створення ОТГ принесе користь тільки центральній територіальній громаді.

    Максим Бурбак наголосив, що в Кельменецькому районі на кінець потрібно робити рішучі кроки із впровадження даної реформи, бо в подальшому для залучення коштів на різні інвестиційні проекти перевага буде надаватися саме об’єднаним громад.

   Як буде далі побачимо… Рішення за територіальними громадами, які будуть самостійні, спроможні і фінансово сильні, об’єднавшись разом.

DSC 0038

DSC 0051

DSC 0052

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  • Промайнув іще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Цього дня усі – дорослі і діти – стають трішки іншими. Оберемки квітів, усміхнені обличчя і сльози на очах, щирі напутні слова та вітання – все це свято останнього дзвоника. У передостанні дні весни у Кельменецькому ліцеї-опорному закладі, як і повсюди в навчальних закладах України, пролунає останній дзвоник. На центральній площі біля пам’ятника Тараса Шевченка сьогодні зібралося чимало людей: учні, вчителі, батьки та запрошені. Директор ліцею-опорного закладу Лариса Равлюк привітала дітей із закінченням навчального року, наголосивши на тому, що рік був надзвичайно вдалим та продуктивним. Дітей, які здобули місця на державних та обласних олімпіадах нагороджено грамотами, а їх цьогоріч було чимало. Щирими словами, красивими хореографічними композиціями привітали випускників учні молодших та старших класів. Навчання у школі закінчилося. Попереду – незвіданий шлях дорослого життя. У добру путь, дорогі випускники! Чудових вам канікул, школярі!
  • З метою правильного застосування в Україні законодавства з питань державної митної справи в частині пропуску через митний кордон України транспортних засобів, зареєстрованих у відповідних органах іноземних держав, недопущення порушень митних правил, Державна фіскальна служба України довела до митниць інформацію, викладену в листі Міністерства закордонних справ України. Так, Посольство України в Литовській Республіці проаналізувало ситуацію зі збільшення на автошляхах України автомобілів з іноземною реєстрацією на умовах тимчасового ввезення та дійшло відповідних висновків, зокрема, про те, що більшість автомобілів, які ввозяться в Україну громадянами України з Литви, реєструється на сумнівні литовські компанії та формально є власністю таких компаній. При цьому громадянам України надається довіреність на право використання транспортного засобу та інші документи, які нібито підтверджують, що відповідна особа працює на литовську компанію. Водночас, згідно литовського законодавства, а саме п.5 статті 57 Закону Литовської  Республіки «Про статус іноземців», іноземні громадяни, які працюють у литовських компаніях, зобов’язані отримати дозвіл на роботу в компетентних органах Литви навіть у тих випадках, коли іноземець працює на литовську компанію дистанційно, не перебуваючи на території Литви. Як повідомляє МЗС, на практиці, такий дозвіл отримує литовська компанія-роботодавець у Біржі праці Литви. При цьому, роботодавець зобов’язаний також укласти з іноземним громадянином трудовий договір, який має бути зареєстрований на Біржі праці Литви протягом 2 місяців з дня отримання дозволу на працевлаштування іноземця. Таким чином, громадянин України, який офіційно працевлаштований у литовській компанії та використовує автомобіль з литовською реєстрацією, повинен мати: 1) Дозвіл на працевлаштування у Литві; 2) Зареєстрований трудовий договір з литовською компанією, яка надала довіреність на користування транспортним засобом. Просимо громадян врахувати зазначену інформацію та дотримуватись вимог чинного законодавства при перетині митного кордону України. Джерело: Головне управління ДФС у Чернівецькій області
  •     Сьогодні, 24 травня, голова районної ради Віктор Ілаш провів засідання колегії Кельменецької районної ради, під час якого було визначено дату проведення чергової 16-ї сесії районної ради, яка відбудеться 22 червня поточного року, а також обговорили питання, які пропонуються до розгляду, та погодили проект порядку денного пленарного засідання.

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda