КЕЛЬМЕНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ХV СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ

23 березня 2018 року № 278.15-7/18

Про затвердження Районної протиепізоотичної

Програми захисту  життя  і здоров’я

тварин від інфекційних, інвазійних   та

зооантропонозних  захворювань в

Кельменецькому районі на   2018-2019 роки.

         Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про ветеринарну медицину», «Про державну підтримку сільського господарства України», постанов Кабінету Міністрів України від 15.08.1992р. №478 та з метою здійснення необхідних заходів щодо ліквідації епізоотій, інформування населення, залучення до виконання заходів підприємств, установ, організацій та окремих громадян, підтримки сільськогосподарських товаровиробників району, забезпечення продовольчої безпеки, враховуючи висновки постійної комісії з питань агропромислового комплексу (АПК) регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Районну протиепізоотичну Програму захисту життя і здоров'я тварин від інфекційних, інвазійних та зооантропонозних захворювань в Кельменецькому районі на 2018-2019 роки (далі-Програма), що додається.

2. Кельменецькому районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області та відділу агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації забезпечити виконання заходів Програми.

3. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації     врахувати потребу в асигнуваннях на виконання Програми виходячи з реальних можливостей бюджету та його пріоритетів.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислового комплексу (АПК) регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища та першого заступника районної державної адмістрації Урсуляка І.І.

Голова районної ради                                                             В.Ілаш


Затверджено

рішення XV сесії районної ради

VІІ скликання № 278.15-7/18

від 23 березня 2018 року

РАЙОННА ПРОТИЕПІЗООТИЧНА ПРОГРАМА

Захисту життя і здоров’я тварин від інфекційних, інвазійних та зооантропонозних захворювань в Кельменецькому районі на 2018- 2019 роки

                                                                                         І. Загальна характеристика

  Підстава для розроблення Бюджетний кодекс України, Закон України «Про ветеринарну медицину», Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про державну підтримку сільського господарства України», постанова Кабінету Міністрів України від 15.08.1992 №478 «Про перелік протиепізоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних, радіологічних та інших ветеринарно-санітарних заходів, що проводяться органами державної ветеринарної медицини за рахунок відповідних бюджетних та інших коштів»
  Дата , номер і назва розпорядчого документа Доручення від 05.02.2018 № 2-У
  Ініціатор розроблення Кельменецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
  Розробник Відділ агропромислового та економічного розвитку Кельменецької РДА
  Співрозробник Кельменецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області
  Учасники програми Кельменецька районна державна лікарня ветеринарної медицини
  Термін реалізації Програми 2018-2019 роки
  Основні джерела фінансування Фінансування здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів районного бюджету, зацікавлених суб’єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, громадських організацій та інших джерел, не заборонених законодавством
  Загальні обсяги фінансування, всього,     124828 грн.
  З них кошти районного бюджету 124828 грн.

       Районна протиепізоотична програма захисту життя і здоров’я тварин від інфекційних та зооантропонозних захворювань в Кельменецькому районі на 2018-2019 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України «Про ветеринарну медицину», Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «про державну підтримку сільського господарства України, постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.1992 № 478 « Про перелік протиепізоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних, радіологічних та інших ветеринарно-санітарних заходів, що проводяться органами державної ветеринарної медицини за рахунок відповідних бюджетних та інших коштів» , та річного плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин в Кельменецькому районі, погодженого районною державною адміністрацією та затвердженого Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

Завдяки здійсненню протиепізоотичних заходів наш район є стабільно благополучним щодо гостроінфекційних, інвазійних захворювань тварин і птиці. Проте, за останні роки, напруженою, як в Україні, так і в районі, є епізоотична ситуація зі сказу, та залишається складною ситуація щодо інфекцій з хронічним перебігом – туберкульоз і лейкоз великої рогатої худоби, а також щодо Африканської чуми свиней (АЧС)

     Сказ – надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба всіх теплокровних тварин, а також людини, що характеризується гострим перебігом з тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який виявляється в 7головному мозку, в слинних залозах та слині.

На території Кельменецького району за три останні роки, починаючи з 2015 по 2017 роки зареєстровано 114 випадків покусів людей тваринами. Зокрема в 2015 році постраждало людей від покусів 38 осіб, в 2016 році – постраждало 36 осіб, в 2017 році -40.   .

За період з 2015 по 01.01.2018 років   на території Кельменецького району не було зареєстровано неблагополучних пунктів по сказу тварин. Однак , слід зазначити , що дане захворювання має тенденцію до різких скачків і може виникнути в різний час та різні пори року. Враховуючи те , що сказ не лікується , тому основна увага має бути зосереджена на заходах його боротьби та профілактиці.

Туберкульоз великої рогатої худоби – небезпечне інфекційне захворювання тварин, птиці і людини, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Хворі на туберкульоз тварини можуть бути джерелом інфекції для тварин і людей, а хворі люди – джерелом інфекції для тварин. Заходи по профілактиці та боротьбі із туберкульозом в районі проводяться згідно Протиепізоотичного плану, щорічних діагностичних досліджень громадського та приватного секторів.

Лейкоз великої рогатої худоби –хронічна, інфекційна, з повільним перебігом хвороба, яка характеризується ураженням кровотворної системи з проявленням лімфоцитозу у крові, пухлино подібних утворень в органах і тканинах організму хвороби спільні для людей і тварин. Лікування та специфічна профілактика лейкозу у тварин не розроблена. Ветеринарна служба району щорічно проводить дослідження крові великої рогатої худоби приватного сектору та сільськогосподарських підприємств з метою діагностики даного захворювання.

Африканська чума свиней (АЧС) – вірусна хвороба, яка характеризується гарячкою, ціанозом шкіри, геморагічним діатезом внутрішніх органів і високою


летальністю. Сприятливі до хвороби домашні та дикі свині незалежно від породи. Лікування не розроблене, а профілактичні заходи спрямовані на запобігання занесення збудника, а також на своєчасну і швидку ліквідацію хвороби у разі її виникнення.

За період 2015-2017 років на території області зареєстровано 3 випадки спалаху АЧС., в тому числі : 2016 р.- 1 спалах АЧС в свиногосподарствіНовоселицького району ; 2017 р. - 1 спалах АЧС в свиногосподарствіВижницького району та 1 спалах в дикій фауні в Сокирянському районі .

Протягом січня місяця 2018 року в області зареєстровано 4 випадки африканської чуми свиней , в тому числі :

-                 в Новоселицькому районі 2 випадки , а саме в свиногосподарстві в с.Мамалига та в індивідуальному секторі с.Котелево;

-                 в Хотинському районі 2 випадки в індивідуальному секторі с.Грозинці та с.Данківці.

     Враховуючи вищезазначене, для контрольної роботи щодо покращення епізоотичного стану району потрібна постійна цілеспрямована робота по профілактиці африканської чуми свиней, а також у випадку виникнення її – своєчасна локалізація та ліквідація. Насамперед, необхідно забезпечити державну службу ветеринарної медицини індивідуальними засобами захисту, а також створити запас паливно-мастильних матеріалів, дезінфікуючих засобів та інших засобів та матеріалів необхідних для ефективної роботи.

2 . Визначення проблем на розв’язання якої спрямована Програма.

Станом на 01 січня 2018 року в господарствах усіх форм власності району нараховується 4064 голів великої рогатої худоби, в.т.ч. 3082 голів корів, 5706 голів дрібної рогатої худоби, 103 голів коней, 5451 голів свиней, 9507 голів собак, 9472 гол.котів та 82436 голів птиці, 4231 бджолосімей.

В районі нараховується :

- 2 господарства ТОВ АТЗТ «Мирне» с.Дністрівка та ТзОВ агрофірма «Вілія» с. Лукачани по розведенню і вирощуванню ВРХ та отримання сирого товарного молока;

- 1 вівцегосподарство   ФГ «Украгро» с.Бузовиця ;

- 2 свиногосподарства ФОП Боянжійс.Лукачани та ФОП Овчарукс.Вартиківці.

Служба державної ветеринарної медицини району забезпечує охорону території Кельменецького району від занесення з території інших регіонів збудників заразних хвороб. Забезпечує епізоотичне благополуччя шляхом проведення комплексу заходів спрямованих на профілактику, локалізацію, і за необхідності – ліквідацію хвороб тварин. В результаті чого досягнуто на протязі багатьох років епізоотичне благополуччя тваринництва в районі щодо гострих інфекційних та інвазійних захворювань, зокрема: бруцельозу, туберкульозу, лейкозу, лептоспірозу, сибірки, чуми свиней, грипу і хвороби Ньюкасла птиці тощо.

В державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи проводиться   оцінка якості та безпечності продуктів тваринного, а на ринках і рослинного походження, завдяки чому в районі не допущено виникнення гостроінфекційних та інвазійних захворювань, в тому числі спільних для тварин і людей.

Незабезпечення вчасного проведення лікувально-профілактичних, лабораторно-діагностичних, ветеринарно-санітарних заходів тваринництва в господарствах різних форм власності на території району може призвести до виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань та значних економічних збитків на їх ліквідацію.

У результаті виконання Програми очікується:

1. Забезпечення виконання протиепізоотичних заходів в районі по особливо небезпечним захворюванням тварин і птиці.

2. Забезпечення контролю за безпечністю та якістю харчових продуктів тваринного походження та інших об’єктів     ветеринарно-санітарного контролю і нагляду.

3. Забезпечення якості ветеринарного обслуговування тварин господарств різних форм власності та приватного сектору.

4. Забезпечення проведення заходів з ідентифікації тварин.

5. Забезпечення надання адміністративних послуг.

3. Мета Програми

Метою цієї Програм є забезпечення ветеринарно-санітарного, епізоотичного благополуччя, охорона території Кельменецького району від занесення з інших регіонів або держав збудників хвороб тварин, забезпечення оцінки безпечності харчових продуктів тваринного походження та інших об’єктів ветеринарно-санітарного контролю і нагляду, надання адміністративних послуг, проведення діагностичних досліджень, щеплень і лікувально-профілактичних заходів по профілактиці заразних хвороб тварин, проведення ветеринарно-санітарних робіт та здійснення заходів з локалізації та ліквідації інфекційних та інвазійних хвороб тварин у виявлених неблагополучних пунктах.

4. Строки та етапи виконання Програми

Реалізація заходів, передбачених Програмою, що плануються протягом ІІ-ІV кварталів 2018 року та 2019 року.

5. Завдання Програми та результативні показники

Фінансування Програми буде здійснюватися відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів районного бюджету, зацікавлених суб’єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, громадських організацій та інших джерел, не заборонених законодавством.

5.1. Ресурсне забезпечення Програми

Обсяги коштів, які пропонуються залучити на виконання Програми 2018 рік 2019 рік Всього
Обсяг ресурсів всього, в тому числі 62414 62414 124828
Районний бюджет 62414 62414 124828
Інші джерела - - -

5.2.Показники продукту Програми

№ з/п Назва показника Одиниця

Вихідні дані

(2017 рік)

2018 2019 Всього за період дії
І Показники продукту програми          
1 Забезпечення основного складу засобами захисту осіб 2 15 10 25
ІІ Показники ефективності          
1 Питома вага охоплення інфекційної зони району відсотків 5 25 20 45
ІІІ Показники якості програми          
  Швидкість реагування, час ліквідації при виникненні інфекційного захворювання год 120 72 72  

Продовження додатку

6. Напрями діяльності і заходи Програми

№ з/п Зміст заходу Програми Виконавець Термін виконання Джерело фінансування Орієнтовні обсяги фінансування, грн.. Очікувальні результати
2018 2019 Разом
1 Придбання матеріально-технічних засобів та матеріалів для проведення протиепізоотичних заходів (інвентар,обладнання, інструментарій, спец.одяг та інше Кельменецька РДЛВМ   Районний бюджет 36414 36414 72828 Забезпечення виконання протиепізоотичних заходів
2 Забезпечення виїздів робочих груп, щодо локалізації інфекційних захворювань Кельменецька РДЛВМ   Районний бюджет 26000 26000 52000 Виконання заходів по локалізації інфекційних хвороб
  Всього       62414 62414 124828  

7. Організація управління та контролю за ходом виконання Програми

Управління та координацію Програми по виконанню її заходів здійснює Кельменецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в в Чернівецькій області шляхом узагальнення оперативної інформації.

Кельменецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в в Чернівецькій області здійснює контроль за станом впровадження і реалізації заходів цієї Програми і раз на рік подає відділу агропромислового і економічного розвитку райдержадміністрації узагальнену інформацію про стан та результати виконання Програми відповідно до форми, встановленим додатком 4 до Порядку формування, фінансування і моніторингу виконання регіональних (комплексних) програм.

Щорічно інформація   Кельменецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в в Чернівецькій області про хід і виконання Програми та ефективність реалізації заходів заслуховується на сесіях районної ради.

                 Керуючий справами                                                            Л.Світла

victorilash

Ілаш Віктор Миколайович

Голова районної ради

  • Шановні жителі району! 20 лютого в Україні –  пам’ятний день щоб вшанувати подвиг учасників Революції гідності для увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Шість років тому  у нашій державі відбувалися величні та водночас трагічні події. Український народ об’єднався у спільному прагненні змінити країну заради кращої долі. Це звичайне і зрозуміле людське бажання було цинічно та безжально розстріляне кулями снайперів. Більше сотні загинули, тисячі отримали поранення. Герої Небесної Сотні своєю відданістю, небаченою жертовністю та мужністю змінили хід історії нашої держави – в ім’я незалежності, в ім’я відновлення людської гідності. Цього дня безмежно дякуємо і низько вклоняємося і тим героям, що полягли, і тим, хто сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет та цілісність нашої України. Ваш подвиг є неоціненним для України, а пам'ять про полеглих героїв житиме вічно! Дорогою ціною постає Україна. Та незламними є український дух, наша генетична волелюбність та бажання жити у вільній, єдиній та міцній європейській державі. Слава Україні! Слава її Героям! Пам’ятаємо, дякуємо та низько вклоняємось за їх подвиг.
  • «Перед Мінрегіоном поставлені завдання щодо зміни основного способу поводження з побутовими відходами, збільшення частки вторинної переробки побутових відходів, впровадження «розширеної відповідальності виробника» та залучення інвестицій задля збільшення потужностей для перероблення побутових відходів», — заявила заступник начальника Управління благоустрою територій та комунального обслуговування – начальник відділу поводження з побутовими відходами Міністерства розвитку громад та територій України Людмила Полтораченко під час громадського обговорення Концепції державної політики по досягненню цілі 10.7 Програми діяльності КМУ «Українці відповідально поводяться з побутовими відходами та не засмічують навколишній життєвий простір». За словами Полтораченко, щороку на полігонах та сміттєзвалищах захоронюється 9 млн тонн побутових відходів, які продукує населення України. Із загальної обсягу відходів, лише 2,5 % — це побутові відходи, які утворює кожен житель нашої країни. В той же час побутові відходи можуть бути джерелом: — вторинної сировини, яка здатна замінити природні ресурси при виготовленні продукції, матеріалів чи речовин; — енергії — вироблення електричної та теплової енергії з біогазу органічної складової побутових відходів та шляхом спалювання; — і лише 15% залишків, непридатних для перероблення, направляти на полігони. Щороку Україна втрачає близько 3 млн тонн вторинної сировини, що міститься у відходах, які потенційно можуть бути відновлені або повторно використані. Тому пропонується запровадити роздільне збирання та перероблення побутових відходів шляхом імплементації європейських принципів в українське законодавство, в тому числі «розширеної відповідальності виробника» та створити умови до демотивації захоронення побутових відходів та формування і функціонування територіальних кластерів. Для ефективної реалізації цілі Мінрегіон розробив проекти законів України «Про муніципальні відходи» та «Про упаковку та відходи упаковки». Прийняття цих законів надасть можливість впровадити принцип «розширеної відповідальності виробника» та принцип взаємодії ОМС з організаціями розширеної відповідальності виробників. Також міністерством заплановано: — розробити методологію і провести кластеризацію регіонів за територіальними, соціально-демографічними ознаками та принципом економічної ефективності; — визначити порядок взаємодії регіонів і громад при реалізації спільних інфраструктурних проектів з управління відходами; — створити умови для підвищення вартості та/або екологічного податку на захоронення; стимулювати генерацію зеленої енергії — видобуток біогазу з органічної частини побутових відходів шляхом встановлення вимог для будівництва метантанків на полігонах; — розробити технічні регламенти до компонентів побутових відходів. Людмила Полтораченко звернулась до учасників обговорення з проханням надавати пропозиції та зауваження для вдосконалення Концепції. З текстом Концепції та планом її реалізації можна ознайомитись ТУТ . Джерело: http://www.minregion.gov.ua/
  • 13 лютого в рамках серії публічних консультацій із громадськістю обговорили концепцію державної політики по досягненню Цілі 7.3. “Українські працівники мають легальну роботу та витрачають менше часу на пошук нової легальної роботи” Програми діяльності Кабінету Міністрів України.  Обговорення відбулося за участі заступниці міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлії Свириденко, представників від Міжнародної організації праці, від Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства освіти і науки, Міністерства інфраструктури, Державного центру зайнятості, Державної служби України з питань праці, Спільного представницького органу всеукраїнських об’єднань профспілок, Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, Конфедерації роботодавців України, Спілки Українських Підприємців, Європейської бізнес асоціації, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.  В рамках зустрічі зацікавлені сторони обговорили основні тенденцій у сфері зайнятості населення, а також пріоритети державної політики на ринку праці України. “Легалізація праці, скорочення тривалості пошуку роботи, збільшення продуктивності праці - наші основні пріоритети. Сьогодні продуктивність праці українців залишається нижчою, ніж у Польщі чи Словаччині. Це потрібно змінювати, тому зараз ми проводимо консультації із представниками різних галузей - наприклад, IT, аграрним бізнесом. Нам важливо отримати зворотній зв'язок, почути коментарі та пропозиції різних галузей та секторів”, - наголосила заступниця міністра Юлія Свириденко.   Наразі Мінекономіки працює над законопроектами, які мають на меті удосконалити трудові відносини, безпеку та охорону праці. Крім того, у 2020 році планується розширити перелік активних програм сприяння зайнятості населення та збільшити фінансування на реалізацію цих заходів.  Представники державних органів, присутніх на зустрічі, висвітлили такі питання як стратегія подальшого розвитку Державного центру зайнятості, Державної служби України з питань праці, оптимізація їх мережі та структури, впровадження новітніх цифрових технологій у роботу органів, а також шляхи забезпечення найефективнішої реалізації їх основних функцій. За словами директорки Державного центру зайнятості Ольги Макогон, профільна служба також зацікавлена у покращенні ситуації на ринку праці та змінах  нормативно-правової бази. За її словами, планується привести структури центрів зайнятості у відповідність до нової мережі ОТГ, оновити портал ДСЗ, запровадити електронну форму звітності і форму подання вакансій.   Також йшлося про посилення ролі Держпраці, про перші кроки по її реформуванню, комплексне оновлення персоналу та покращення процедур в Державній службі зайнятості. Учасники обговорення впевнені, що для того, щоб у людей була довіра до Держпраці варто зробити комплексне оновлення персоналу, підвищення рівня знань інспекторів та проводити переатестацію. Для того, щоб охопити найвразливіші верстви працівників (сфера будівництва, сільське господарство тощо) контроль за умовами праці буде здійснюватися секторально. Джерело: http://www.me.gov.ua/

ato

Герої небесної сотні та АТО

rada

oblrada

president

kmu

rda